Naga MarketsKurs funta (GBP) był numerem jeden, kurs dolara (USD) spadał 4. sesję z rzędu w poniedziałekKurs euro spadł od szczytu z początku stycznia i na chwilę znalazł się poniżej 1,20 względem dolara. Według ekonomistów z Danske Banku, narracja dotycząca dolara przesunęła się w kierunku lepszych wyników w USA i prognozują kurs pary EUR/USD na poziomie 1,16 za 12 miesięcy. Jednocześnie eksperci oczekują spadku kursu EUR/GBP do poziomu 0,85 wraz z nadchodzącym ożywieniem w Wielkiej Brytanii od II kwartału 2021 roku.

  • Wyraźne oznaki spowolnienia chińskiej gospodarki, co wpłynie bardziej negatywnie na Europę niż na USA
  • Rosną oczekiwania na potencjalnie szybkie ożywienie w USA w drugiej połowie roku
  • EBC raczej nie zmieni żadnych parametrów. Jeśli ta rozbieżność będzie się utrzymywać, należy oczekiwać, że dolar wzrośnie

Kurs euro (EUR) spadnie do 1,16 USD za 12 miesięcy – Danske Bank

Dostrzegamy wyraźne oznaki spowolnienia chińskiej gospodarki, co prawdopodobnie wpłynie bardziej negatywnie na Europę niż na Stany Zjednoczone. Dlatego istnieje prawdopodobny scenariusz, w którym USA osiągną pełne ożywienie do końca roku, począwszy od drugiej połowy 2021 r. – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykański bank centralny zaczął dyskutować, kiedy/czy zakończyć skup aktywów, ponieważ rosną oczekiwania na potencjalnie szybkie ożywienie w drugiej połowie roku. Tymczasem EBC raczej nie zmieni żadnych parametrów. Jeśli ta rozbieżność między oczekiwaniami co do ścieżki przyszłych stóp procentowych będzie się utrzymywać, należy oczekiwać, że dolar wzrośnie.

Prognozujemy, że kurs EUR/USD wyniesie 1,22 w okresie od jednego do trzech miesięcy, przy jednoczesnym zrównoważeniu ryzyka krótkoterminowego. Ponadto oczekujemy niższej wartości głównej pary walutowej w drugiej połowie roku z 12-miesięczną prognozą na poziomie 1,16 – dodano.

"<yoastmark

Kurs euro (EUR) zmierza w kierunku 0,85 GBP – Danske Bank

Para EUR/GBP kontynuuje spadek, czemu sprzyjają oczekiwania co do szybszego ożywienia w Wielkiej Brytanii oraz Bank Anglii (BoE), który na razie wyklucza ujemne stawki. Ekonomiści z Danske Banku nadal uważają, że funt szterling umocni się w tym roku i prognozują, że para EUR/GBP spadnie do 0,85 w perspektywie od sześciu do dwunastu miesięcy.

Póki co perspektywy gospodarcze nadal wyglądają ponuro w obliczu trzeciej blokady krajowej. Jednak rosną oczekiwania na ożywienie gospodarcze, które powinno być wyższe niż w Europie, co w połączeniu z porozumieniem w sprawie Brexitu oznacza, że ​​Wielka Brytania osiągnie lepsze wyniki niż reszta Europy po pierwszym kwartale 2021 roku – podkreślono w raporcie.

Funt umocnił się po ostatnim posiedzeniu Banku Anglii, na którym nie wyglądało na to, że BoE ma zamiar obniżyć stopy do ujemnego terytorium. Oczekuje się, że bank centralny utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie + 0,1%, choć ten scenariusz jest obecnie w większości wyceniony już w cenach.

Spodziewamy się, że cross walutowy spadnie niżej, gdy stanie się bardziej jasne, że Wielka Brytania wyjdzie z pandemii jako jeden z pierwszych krajów, korzystając ze swojej dotychczasowej strategii. Prognozujemy, że kurs EUR/GBP spadnie do poziomu 0,86 w ciągu trzech miesięcy i 0,85 w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje jsw prognozy 2020 | cena funta | wiadomosci kryptowaluty | notowania kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here