Naga MarketsKurs złotego (PLN) nagrzany do czerwoności! Traci kurs dolara i funtaW czwartek dolar pozostaje słaby, ale nie na szerokim rynku. W gronie G-10 najgorzej zachowuje się funt, co wynika z obaw dotyczących zbliżającego się Brexitu. Co z kursem euro, franka i złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Wczorajszy handel na Wall Street zakończył się zwyżkami, ale nie udało się wybić 3272 pkt
  • Pojawiają się obawy, co do pogorszenia relacji USA-Chiny
  • Decyzja o porzuceniu negocjacji z UE nt. umowy handlowej jeszcze nie zapadła, chociaż istnieje duży impas w rozmowach
  • Dzienne wskaźniki potwierdzają scenariusz dalszych wzrostów na EUR/USD, co wspiera spadki na USD/PLN 

Te artykuły również Cię zainteresują
Konflikt USA i Chin o konsulaty

Ekspert zauważa, iż zmiany są kosmetyczne, rynki zdają się czekać na nowy impuls. Wczorajszy handel na Wall Street zakończył się zwyżkami, ale nie udało się wybić szczytu z przedwczoraj przy 3272 pkt.

Pojawiają się obawy, co do pogorszenia relacji USA-Chiny, po tym jak pojawił się konflikt o konsulaty. Teoretycznie to woda na młyn dla kampanii Donalda Trumpa przed listopadowymi wyborami – powiedział analityk BOŚ.

Dla rynków kluczowe będzie jednak to, na ile trudne relacje dyplomatyczne przełożą się na wywracanie wcześniejszych ustaleń gospodarczych. Na razie w tej drugiej kwestii zdaje się panować konsensus, że w trudnej sytuacji związanej z COVID-19 żadnej ze stron na tym nie zależy.

Z kolei brytyjski The Guardian podał, że decyzja o porzuceniu negocjacji z UE nt. umowy handlowej jeszcze nie zapadła, chociaż mamy duży impas w rozmowach, a funt pozostaje słaby.

Tymczasem notowania EUR/USD utrzymują zwyżki po połamaniu ważnego oporu przy 1,1492 dwa dni temu. Dzienne wskaźniki potwierdzają scenariusz dalszych wzrostów. Euro napędzane jest cały czas przez spadek ryzyka politycznego po pozytywnych ustaleniach ze szczytu UE. Z kolei dolar jest słaby na szerokim rynku za sprawą utrzymującego się trybu risk-on, który zachęca do angażowania się w bardziej “ryzykowne” waluty – dodał.

RPP sygnalizowała od czerwca, że nie chce silnego złotego, a ten jak na złość się stale umacnia. Złoty grzeje bardzo wyraźnie i co dalej? USD/PLN zszedł w rejon 3,80 zł i może spaść w rejon 3,77/78 zł. Generalnie jesteśmy w silnym trendzie spadkowym – zauważył.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here