Ostatnie dni przebiegały na rynkach walutowych niezwykle interesująco. W tym czasie poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 22 września 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9384 zł 22.09.2021, godzina 8:45
Kurs euro EURPLN 4,6172 zł 22.09.2021, godzina 8:45
Kurs funta GBPPLN 5,3753 zł 22.09.2021, godzina 8:45
Kurs franka CHFPLN 4,2581 zł 22.09.2021, godzina 8:45

Kurs euro wzrósł o 13 groszy

Kurs euro wzrósł od 1 września br. o niemal 13 groszy. Tendencja ta przyczyniła się do pokonania technicznych oporów w wysokości 4,54 zł oraz 4,60 zł. Fakt ten sprawił, że notowania wspólnej waluty znalazły się na najwyższym poziomie od początku kwietnia br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,6350 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 14 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł od 8 września o niemal 14 groszy. Aprecjacja ta przyczyniła się do pokonania technicznych oporów w wysokości 4,1750 zł i 4,22 zł. Fakt ten sprawił, że notowania szwajcarskiej waluty znalazły się na najwyższym poziomie od miesiąca. Na uwagę zasługuje także fakt, iż tendencja ta zatrzymała się w okolicy kolejnego oporu w wysokości 4,28 zł, gdzie pojawiła się już niewielka reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs franka mógłby powrócić nawet w okolice 4,22 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 16 groszy

Kurs funta wzrósł w ostatnim czasie o niemal 16 groszy. Tendencja ta przyczyniła się do pokonania technicznego oporu w wysokości 5,31 zł, co w praktyce wskazywać może na potencjał do dalszego umocnienia brytyjskiej waluty względem polskiego złotego w najbliższym czasie. Gdyby tak się stało, kurs funta szterlinga mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie do 5,4150 zł, bądź nawet do 5,47 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 16 groszy

Kurs dolara wzrósł od 3 września o ponad 16 groszy. Tendencja ta doprowadziła do pokonania dwóch horyzontalnych poziomów oporu w wysokości 3,87 zł oraz 3,93 zł i obecnie dolar testuje linię tendencji będącą górnym ograniczeniem równoległego kanału wzrostowego. Jeżeli jednak i ta strefa zostanie pokonana, wówczas notowania amerykańskiej waluty mogłyby wzrosnąć nawet do 3,9750 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara nowozelandzkiego wykres | giełda xtb | wykres eur usd | dolar prognoza | bitcoin info | kurs korony czeskiej w kantorach | s&p 500 | selvita akcje rekomendacje |

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPlay ma umowę zakupu 100% udziałów w UPC Polska za 7 mld zł
Następny artykułWTT S.A. chce wejść NewConnect w I kw. 2022 r. Rozmowa Comparic24.tv z zarządem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here