Dolar i frank najniżej od września: Kursy walut 25 listopada 2020 roku: euro, funt, dolar i frankPolski złoty traci nieznacznie w środę, 25 listopada 2020 roku, do głównych walut na rynku Forex, jednak w godzinach porannych pogłębiał dwumiesięczne szczyty do dolara oraz franka szwajcarskiego. Kurs euro nadal pozostaje najbardziej stabilny, a kurs funta szterlinga chwilowo testował poziomy poniżej 5 zł, ostatecznie jednak od nich odbijając. Sprawdź, ile zapłacisz za wymianę walut w połowie tygodnia

  • Kursy walut w środę, 25 listopada 2020 roku: euro kosztuje 4,4691 zł, dolar 3,7565 zł, frank 4,1197 zł i funt 5,0069 zł.
  • Notowania franka szwajcarskiego osuwały się poniżej 4,11 zł, pogłębiając tym samym dwumiesięczne dołki
  • Minima pogłębiał również kurs dolara, który spadał do 3,74 zł

Kurs dolara nadal pozostaje słaby. USD/PLN pogłębia dołki

W trakcie środowej sesji kurs dolara amerykańskiego pogłębiał listopadowe dołki, chwilowo spadając poniżej poziomu 3,75 zł, co dla pary walutowej USD/PLN jest najniższym pułapem od dwóch miesięcy. W momencie publikacji artykułu notowania jednak odbijają od wspomnianego poziomu i nieznacznie zyskują, rosnąc o 0,06%. Zachowanie dolara w stosunku do polskiej złotówki doskonale odzwierciedla to jak amerykańska waluta reagowała w środę również w stosunku do innych walut.

Chwilowo indeks USD osuwał się do najniższych poziomów od początku września, ostatecznie jednak realizuje skromna odbicie.  Nie zmienia to jednak faktu, że w dłuższej perspektywie analitycy zakładają, że notowania dolara amerykańskiego nadal będą się usuwały na rynkach zagraniczny.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka idzie w ślady dolara. CHF/PlN testuje 4,10 zł

w środę, 25 listopada, para walutowa CHF/PLN chwilowo usuwała się do poziomu 4,10 zł, poziomu najniższego od ponad dwóch miesięcy. W momencie publikacji tego artykułu kurs franka jednak odbija o około 1 gr i notowany jest tuż pod poziomem 4,12 zł. Od strony technicznej sytuacja szwajcarskiego franka nie ulega większej zmianie i nadal pozostaje on w 5-groszowej konsolidacji.

Dopiero udany test poziomu 4,10 zł oraz jego skuteczne wybicie, pozwoli na silniejsze umocnienie złotówki w stosunku do franka, w tym zejście w okolice poziomu 4,05 zł, gdzie przebiegają wakacyjne minima z bieżącego roku.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta najsilniej traci w połowie tygodnia, GBP/PLN broni 5 zł

Najsilniej do złotówki w środę traci kurs funta szterlinga, który chwilowo osuwał się poniżej poziomu 5 zł. Para walutowa GBP/PLN ostatecznie wybroniła psychologiczną strefę wsparcia na wysokości okrągłego poziomu, sesja nadal upływa jednak pod dyktando niedźwiedzi, a szterling traci 0,16%.

Podobnie jednak jak w przypadku franka szwajcarskiego, w perspektywie technicznej nie zmienia się zbyt wiele. Brytyjska waluta nadal pozostaje zamknięta w klamrach, których najszersze końce można zlokalizować na wysokości poziomu 5,15 zł, gdzie przebiegają szczyty z października oraz na wysokości poziomu 4,95 zł, gdzie wypadają minima z bieżącego miesiąca.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro stabilny, nadal korzysta ze wsparcia technicznego

Nadal najbardziej stabilny do polskiego złotego pozostaje kurs euro. Para walutowa EUR/PLN w trakcie środowej sesji rośnie co prawda o 0,1%, jednak nadal porusza się w niedużej odległości od listopadowych dołków, które na przestrzeni ostatniego tygodnia były niemal nieprzerwanie testowane.

Od czasu dynamicznych spadków z końca października i początku listopada, kurs euro porusza się w bardzo wąskim kanale zmienności, który wyznacza zaledwie 5-groszowy zakres. Tak długo jak poziom 4,45 lub 4,50 zł nie zostanie pokonany, notowania euro nadal powinny pozostawać stabilne i utrzymywać obecne wyceny.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here