Naga MarketsKurs dolara czeka na FOMC minutes, a kurs euro na EBC: Marcin Kiepas
Marcin Kiepas, Tickmill

Notowania amerykańskiej waluty kończyły ubiegły tydzień ze spadkami, a na początku października skromnie kontynuują deprecjację. Powodem do jej pogłębienia mogą być środowe protokoły z ostatniego posiedzenia FOMC. W tym tygodniu na publikację minutek czekają również handlujący na euro: w czwartek takowymi podzieli się bowiem EBC. Na froncie polityki monetarnej uwagę należy zwrócić również na publikowane we wtorek informacje o stopach procentowych w Australii.

  • Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill, na antenie Comparic24.tv komentuje najważniejsze wydarzenia rozpoczynającego się tygodnia
  • Kurs dolara pozostaje najsłabszą walutą przedpołudnia, tracąc najsilniej do franka szwajcarskiego
  • Z trendu tego wyłamuje się jedynie japoński jen, a para walutowa USD/JPY rośnie o 0,3%

Kursy walut czekają na informacje dotyczące bankowości centralnej

Decyzja w sprawie stóp procentowych RBA we wtorek, środowe i czwartkowe protokoły FOMC oraz EBC, a oprócz tego wystąpienia sporej ilości ważnych dla światowej bankowości centralnej urzędników. Rozpoczynający się tydzień będzie obfitował w ważne wydarzenia makroekonomiczne, które mogą wpływać na zmienność kursów walut.

Lekki wzrost notowań eurodolara w stosunku do piątkowego zamknięcia, ale możemy mówić o stabilizacji w ostatnich dniach powyżej poziomu 1,17. Na polskich parach poniedziałek również jest dosyć spokojny, złoty do euro lekko zyskuje na wartości. W stosunku do dolara to samo, gdzie widać wpływ lepszych nastrojów lokalnych – komentował Marcin Kiepas.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here