Złotówka i dwa złotePod koniec wtorkowej sesji, przed rozpoczęciem handlu 13 lutego 2019 roku, kurs dolara i kurs funta tracą na korzyść złotego, natomiast kurs euro nadal umacnia się i testuje trzymiesięczne maksima. W środę kursy walut mogą być zależne od danych dotyczących brytyjskiej oraz amerykańskiej inflacji i danych dotyczących zapasów ropy w USA.


EUR/PLN nie chce się zatrzymać, kurs euro testował w czwartek 4,33 zł

Kurs euro notuje szóstą sesję wzrostową z rzędu i w tym czasie zyskuje ponad 5 groszy. Cena zostawia za sobą wyraźnie dwumiesięczną konsolidację i zmierza w kierunku kolejnego ważnego oporu, rysowanego na 4,3350, gdzie przebiegają maksima z sierpnia, września i listopada 2018 r.

kurs euro 12 lutego
Kurs euro podchodzi pod poziom, którego nie przebijał od ponad pół roku. Źródło: Tradingview.com

Analitycy spodziewają się reakcji korekcyjnej na wysokości wspomnianej strefy, co pomogłoby złotemu złapać odrobinę oddechu.

Kurs dolara po teście wielomiesięcznych maksimów odwraca, USD/PLN na 3,82 zł

Po wybiciu poziomu 3,84 zł, kurs dolara osuwał się do złotówki i wracał do poziomu 3,82 zł. Nie zmienia to faktu, że od początku miesiąca waluta USA zyskiwała ponad 12 groszy i chwilowo znajdowała się na wielomiesięcznych szczytach. Przed silniejszymi spadkami USD/PLN powinien chronić okrągły poziom 3,80 zł, który stanowi istotną strefę wsparcia.

kurs dolara 12 lutego
Kurs dolara w środę może być zależny od danych dotyczących inflacji oraz zapasów ropy. Źródło: Tradingview.com

Ewentualne zejście poniżej 3,80 zł, otwiera ponownie drogę do testu 3,73 zł, gdzie przebiega 200-okresowa średnia ruchoma.

GBP/PLN również oddaje zyski, kurs funta nieudanie testuje dwutygodniowe szczyty

W trakcie wtorkowej sesji kurs funta przebijał poziom 4,94 zł, na zakończenie handlu wtorkowego wracał jednak na 4,92 zł, przechylając szalę sesji na korzyść złotówki. W środę GBP czeka na dane inflacyjne, które historycznie powodują większą zmienność notowań.

kurs funta 12 lutego
Kurs funta z fałszywym wybiciem na wysokości strefy oporu. Źródło: Tradingview.com

Kursy walut czekają na dane z UK i USA

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji jest decyzja w sprawie stóp procentowych Banku Rezerw Nowej Zelandii. Ta nie wpłynie jednak bezpośrednio ani na złotówkę, ani na główne waluty rynku Forex. Inaczej sprawa ma się jednak w przypadku danych o inflacji z UK, które poznamy o 10:30 oraz z USA, które zostaną opublikowane o 14:30:

kalendarz makroekonomiczny
Źródło: pl.investing.com

Kolejne istotne dane dla kursu dolara pojawią się o 16:30 i będą dotyczyły zapasów ropy naftowej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here