Naga MarketsStany Zjednoczone powinny nadal być rynkiem wyższych stóp procentowych, a akcje na Wall Street nadal przyciągają inwestorów zagranicznych, co generalnie pomaga dolarowi amerykańskiemu. Analitycy z Danske Banku prognozują, że para EUR/USD będzie notowana na poziomie 1,17 w ciągu miesiąca, 1,16 za trzy miesiące i 1,15 w horyzoncie sześciu miesięcy. Z kolei eksperci z MUFG Banku zauważają, że Fed jest na dobrej drodze do ogłoszenia ograniczenia QE przed końcem tego roku. Tymczasem „edek” w czwartek zdołał przebić lokalny poziom wsparcia 1,17.

Kurs EUR/USD: ryzyko jest przechylone w kierunku wzrostu dolara – Danske Bank

Utrzymujemy nasz obecny profil w dużej mierze bez zmian, na korzyść mocniejszego dolara w nadchodzących kwartałach. Spodziewamy się niższych indeksów PMI, dalszego ruchu w kierunku zaostrzenia globalnych warunków płynnościowych, szczytowych oczekiwań inflacyjnych i silnego ożywienia miejsc pracy w USA. Te czynniki będą wspierać dolara w nadchodzących kwartałach. Naszym zdaniem ryzyko dla prognozy jest przechylone w kierunku silniejszego niż oczekiwano dolara – napisano w raporcie.W ocenie ekspertów kluczowym ryzykiem wzrostu kursu EUR/USD powyżej 1,20 jest odnowienie transakcji reflacji krzyżowej aktywów, która wygasła w ciągu ostatnich miesięcy. Może to wynikać ze znacznego rozluźnienia chińskich warunków kredytowych, zwrotu (po raz kolejny) ze strony Fed (np. w odpowiedzi na Covid i/lub powolnego ożywienia w USA) i/lub wzrostu w UE, który okazałby się wystarczająco silny, by uzasadnić przeszacowanie gołębiego stanowiska EBC.

Kurs EUR/USD: Euro będzie słabnąć, mimo że gospodarka UE nadal osiąga lepsze wyniki – MUFG

Para EUR/USD silnie odbiła w piątek, ale ponownie spada niżej i w czwartek zdołała pokonać wielomiesięczny dołek na poziomie 1,1704. Ekonomiści z MUFG utrzymują niedźwiedzie nastawienie na EUR/USD w nadchodzącym miesiącu.

Tymczasem gospodarka amerykańska nadal mocno się ożywia, a wzrost zatrudnienia przyspiesza w ostatnich miesiącach. To pozostawia Fed na dobrej drodze do ogłoszenia ograniczenia QE przed końcem tego roku.

Długoterminowe stopy kapitalizacji w USA ustanowiły krótkoterminowe dno, które pomaga również w umocnieniu dolara. Nie spodziewamy się, że nadchodząca niepewność co do pułapu zadłużenia USA istotnie osłabi „greenbacka” w nadchodzącym miesiącu – wskazano w raporcie.

Jednocześnie euro nie korzysta z poprawiających się perspektyw wzrostu, ponieważ EBC wzmocnił swoje zobowiązanie do utrzymania luźnej polityki pieniężnej, przyjmując wyższe wymagania dla podwyżek stóp w swoich nowych wytycznych. Rosnąca rozbieżność w polityce między EBC, a Fed będzie zachęcać do dalszego osłabienia euro.

Wybory w Niemczech są zaplanowane na 26 września, a sondaże wskazują na zaciekły wyścig. Powinno to przyciągnąć więcej uwagi rynku na początku września, a niepewność może nieznacznie wpłynąć na euro, chociaż uważamy, że jakiekolwiek osłabienie euro związane z wyborami w Niemczech może okazać się tymczasowe – podsumowano.

invest
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dom development kurs akcji | kurs korony norweskiej sprzedaż | Jesse Livermoore | ciech giełda | gpw pgnig | gpw akcje | kurs akcji pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here