Dolar, euro i frank na plusie, funt pod kreską. Ogromna zmienność na polskim złotym w środę 4 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach polski złotym. Wczoraj nasza krajowa waluta umocniła się do euro, dolara, franka i funta, a dziś rano zaczęła dynamicznie tracić. Niemniej w godzinach popołudniowych widać , że przecena PLN została w znaczący sposób zniwelowana. Złoty zdołał nawet wyjść na plus w ujęciu do funta brytyjskiego. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty osłabia się do dolara, euro i franka
  • Funt brytyjski nieznacznie pod kreską we wtorek
  • Dolar umacnia się dziś 0,5% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8810 zł 04.11.2020, godzina 17:35
Kurs euro EURPLN 4,5475 zł 04.11.2020, godzina 17:35
Kurs funta GBPPLN 5,0398 zł 04.11.2020, godzina 17:35
Kurs franka CHFPLN 4,2592 zł 04.11.2020, godzina 17:35

Kurs euro z szasną na głębszą korektę?

Zarówno wczoraj, jak dziś na parach z polskim złotym utrzymuje się podwyższona zmienność. Środa rozpoczęła się od solidnych wzrostów na kursie euro do złotego, jednak w godzinach popołudniowych większość ruchu została zniwelowana. W przypadku dalszych spadków na EUR/PLN, jako kluczowe wsparcie należy traktować strefę przy 4,4950 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1.

Conotoxia
Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs dolara wymazuje poranną zwyżkę

Poranne wzrosty na kursie dolara do złotego również zostały w dużej mierze wymazane. Aktualnie istnieje więc szansa na pogłębienie spadków. Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN, jako najbliższe wsparcie należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1, następnie strefę przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN pod kreską w środę

Wzrosty na kursie funta do złotego wyhamowały w ostatnim czasie na wysokości strefy oporowej przy 5,12 zł. Notowania ponownie przetestowały ten opór podczas dzisiejszej sesji, skąd rozpoczęły się dynamiczne spadki. Aktualnie jako najbliższe wsparcie należy traktować strefę przy okrągłym poziomie 5 zł, a następnie dolne ograniczenie układu 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka reaguje blisko geometrii

Na kursie franka szwajcarskiego także doszło do odbicia w rejonach wyznaczonego wczoraj wsparcia. Strefa przy poziomie 4,2250 zł wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 38,2% Fibo. Tka długo jak nie dojdzie do zanegowania tego miejsca, możliwe są dalsze wzrosty. Niemniej w przypadku wybicia dołem, spadki mogą sięgnąć ostatnich dołków z 12 października w rejonach 4,12 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here