Banknoty różnych walut w tym m.in. PLN USD GBPDo zakończenia piątkowej sesji wieńczącej cały tydzień handlu na rynkach pozostało co prawda jeszcze parę godzin, ale już teraz można stwierdzić, że ostatnie 5 dni nie należało do polskiego złotego. Kurs dolara wzbił się na nowe maksima, euro także zyskiwało do PLN osiągając nowy opór. W relacji do funta, złoty umocnił się nieco po czwartkowym fiasku brytyjskiej premier w Izbie Gmin, ale notowania GBP/PLN dziś znowu rosną.


Kurs dolara pod 3,85 zł. Szansa na cofnięcie do wsparcia

Dolar znacznie zyskał w stosunku do polskiego złotego w trakcie środowej sesji, której zamknięcie miało miejsce ponad ubiegłorocznymi maksimami. Ponadto szczyt jaki udało się wyznaczyć kupującym na parze walutowej USD/PLN uplasował ją na poziomie z maja 2017 roku.

Wykres dzienny USD/PLN | źródło: TradingView.com
Wykres dzienny USD/PLN | źródło: TradingView.com

Wczoraj notowania zamknęły się pod poziomem 3,85 zł. Cena przebywa pod tym oporem także dziś, co oznacza jego respektowanie. Jeśli ten stan się utrzyma możliwe, że w przyszłym tygodniu będziemy świadkami cofnięcia. W takim układzie najbliższe kluczowe wsparcie horyzontalne zapewnia obszar między 3,80 – 3,81. Dodatkowo, traderzy mogą obserwować jak notowania zachowują się w stosunku do kanału średnich EMA 10/20 zapewniającego dynamiczne wsparcie.

Funt oddał zyski z początku tygodnia i znowu się umacnia

Kurs funta do złotego umacniał się od początku tygodnia. Sytuacja zmieniła się natomiast podczas wczorajszej sesji, po porażce Theresy May w Izbie Gmin, kiedy to funt zaczął tracić na wartości. Na wykresie GBP/PLN utworzyła się niedźwiedzia formacja objęcia, która zabrała wypracowane od poniedziałku zyski. Jednak już podczas dzisiejszej sesji na rynek wróciły byki i cena ponownie znajduje się na poziomie wyższym od poniedziałkowego otwarcia / piątkowego zamknięcia.

Patrząc szerzej, notowania uwięzione pozostają między tegorocznym szczytem (4,9748), a dołkiem ustanowionym w tym miesiącu na 4,8564. Dopiero wybicie jednego z tych ograniczeń da szansę na ruch kierunkowy.

Wykres dzienny GBP/PLN | źródło: TradingView.com
Wykres dzienny GBP/PLN | źródło: TradingView.com

Kurs euro z dynamicznym wzrostem w tym tygodniu

Euro już na początku tygodnia pokonało istotny opór na parze walutowej EUR/PLN. Mowa o poziomie 4,3080 zł, który powstrzymywał kupujących od początku roku. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania w ciągu kolejnych dwóch dni osiągnęły kolejny opór w okolicach 4,3382.

Wczoraj wspomniany wyżej opór powstrzymał kupujących. Istnieje jednak szansa, że w przyszłym tygodniu byki ponownie podejmą próbę ataku na ten poziom. Kolejny cel stanowić mogą maksima z października 2018 roku przy 4,3476 zł.

Wykres dzienny EUR/PLN | źródło: TradingView.com
Wykres dzienny EUR/PLN | źródło: TradingView.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here