PLN, złoty, złotówka, ComparicPodczas poranka ostatniej sesji tygodnia, dolar, euro, funt i frank umacniają się do złotego. Wzrosty nie są znaczne, nie przekraczają bowiem 0,05%. W kalendarzu makroekonomicznym dla złotówki istotne mogą być dane dotyczące inflacji CPI. Z kolei po południu poznamy wyniki sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w USA.


Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotówki rozpoczyna piątek od niewielkich wzrostów i kolejny raz testuje opór przy 3,7740, gdzie znajdował się dołek z kwietnia br. Cena porusza się na razie w zakresie wczorajszych notowań, a ewentualne wybicie ekstremów mogłoby wskazać kierunek ruchu na kolejne godziny piątkowej sesji.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 14 czerwca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 14 czerwca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Sprzedającym na parze walutowej EUR/PLN udało się wczoraj skutecznie przetestować poziom 4,2587, który po przełamaniu dzień wcześniej zamienił się w opór. Kurs euro porusza się dziś w zakresie wczorajszych notowań, jednakże dopóki na zamknięciach dnia cena utrzymuje się pod wspomnianym oporem, istnieje szansa na kontynuację dynamicznych spadków. Najbliższym celem w przypadku realizacji niedźwiedziego scenariusza będzie dołek z sierpnia 2018 roku przy 4,2464.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 14 czerwca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 14 czerwca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Na parze walutowej GBP/PLN zaktualizowana została linia trendu wzrostowego omawiana we wczorajszej analizie. Tym samym, zamknięcie wczorajszej sesji miało miejsce ponad tą linią, dlatego można uznać ją za wciąż obowiązujące wsparcie. Funt od kilku dni konsoliduje bez wyraźnego kierunku, który może zostać określony w momencie wybicia. Przełamanie dołem wskazywałoby na potencjał do spadków w kierunku 4,74 zł. Z kolei wybicie dawałoby szansę na cofniecię do kluczowego oporu przy 4,86 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 14 czerwca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 14 czerwca 2019

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podczas wczorajszej sesji, kurs franka umacniał się do złotego, co doprowadziło do przetestowania poziomu 3,80 zł. Popyt pojawił się po przetestowaniu wsparcia w obrębie 3,78 zł, które miało miejsce dzień wcześniej. Kontynuacja wzrostów dawałaby szansę na ruch w kierunku 3,81 zł. Kluczowy pozostaje szczyt z obecnego miesiąca blisko 3,85 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 14 czerwca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 14 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here