Naga MarketsDolary ściśnięte w ręceDolar amerykański (USD) osiąga najlepszy tygodniowy wzrost od trzech miesięcy, dzięki rosnącemu przekonaniu, że ożywienie gospodarcze w USA wyprzedzi światowe rynki. Indeks dolara (DXY) osiągnął nowe od dwóch miesięcy maksimum w związku z oznakami odporności na rynku pracy, przy uważnie obserwowanych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym, które zostaną opublikowane w piątek o 14:30.

  • Indeks dolara wzrósł do 91,60, osiągając po raz pierwszy tak wysoki poziom od 1 grudnia
  • Gospodarka USA jest wyjątkowo silna w porównaniu z innymi krajami
  • Obecny wzrost siły dolara może trwać przez „kilka tygodni”

USD: dolar na lokalnych szczytach w stosunku do euro i jena

Gospodarka USA jest wyjątkowo silna w porównaniu z innymi krajami, co powoduje zmniejszenie krótkich pozycji na dolarze. „Greenback” jest również wspierany przez amerykańskie wskaźniki zatrudnienia i produkcji – napisał Tohru Sasaki, szef japońskiego badania rynku J.P. Morgan w Tokio.

Te artykuły również Cię zainteresują
W jego ocenie obecny wzrost siły dolara może trwać przez „kilka tygodni”. Potem sytuacja może być bardziej mętna, gdy Europa i Azja nadrobią zaległości, a utrzymująca się bardzo luźna polityka monetarna Rezerwy Federalnej ogranicza wzrost długoterminowych rentowności w USA

Dolarowi sprzyja także wzrost długoterminowych rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, który pojawił się w sytuacji, gdy inwestorzy dyskontowali ogromne wydatki fiskalne.

Demokraci w Senacie Stanów Zjednoczonych przygotowują się do głosowania, którego celem jest pokonanie republikańskiej opozycji wobec propozycji prezydenta Joe Bidena, która wynosi 1,9 biliona dolarów na pomoc dla Amerykanów.

Analitycy i inwestorzy zastanawiają się, czy siła dolara w tym roku jest tymczasową korektą pozycji po 7% spadku indeksu dolara w 2020 r., czy też długotrwałym odejściem od pesymizmu w stosunku do dolara.

Istnieje potencjalnie wiele dolarowych krótkich pozycji do pokrycia, szczególnie w stosunku do jena, gdzie fundusze hedgingowe zebrały swoje największe spadkowe zakłady od 2016 roku.

Kurs dolara (USD) wróci do spadków przez gołębi Fed

Stratedzy z Westpac prognozują wychodzenie z lockdownów w Europie do końca tego kwartału, co w połączeniu z zaangażowaniem Fed w bardzo luźną politykę monetarną spowoduje z powrotem presję na dolara.

Indeks dolara wzrastał każdego dnia w tym tygodniu i jest na dobrej drodze do tygodniowego wzrostu o 1,1%, największego od 1 listopada. W poprzednim tygodniu „greenback” umocnił się o 0,3%.

Plus500
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs DXY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | theppro co to | notowania dax | gpw notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here