Naga MarketsEUR/USD

Dalsze obsuwanie, to chyba najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin. Jak widać na poniższym wykresie, zagłębiliśmy się w ważnej strefie wsparć, którą prezentowałem we wczorajszym raporcie i obecnie widzimy jakieś próby odbicia.

Na wykresie krótkoterminowym (dane 15 min) można doszukiwać się budowania formacji odwrócenia w postaci lokalnego klina kończącego.

Wybicie ponad 1.1290 byłoby sygnałem przynajmniej lokalnego odwrócenia trendu, a wówczas ruch do okolic 1.1350 byłby możliwy. Scenariusz z odbiciem (formacją klina) zostałby zanegowany jeśli kurs EUR/USD zszedłby poniżej 1.1255, gdzie znajdują się najbliższe, prezentowane wyżej wsparcia. Czekamy zatem na rozstrzygnięcie sytuacji technicznej na tym rynku – powinno to mieć miejsce w ciągu najbliższych kilku godzin.

GBP/USD

Dość wyraźne odbicie widzimy z kolei na rynku GBP/USD, jednak obecnie kurs tej pary dotarł już do pierwszych oporów, a i struktura tego odreagowania wygląda korekcyjnie.

Być może zatem w najbliższych godzinach zobaczymy uaktywnienie strony podażowej, a dla mnie zbliżenie do okolic 1.2730 można będzie uznać za sygnał zakończenia korekty. Wariant z kontynuacją spadków będzie dla mnie preferowanym dopóki kluczowy opór znajdujący się na 1.2815 nie zostanie pokonany.

USD/JPY

Do ważnych oporów zbliżył się dwie inne, ważne pary dolarowe (USD/JPY oraz USD/CAD). Na pierwszym z tych instrumentów widzimy już oznaki realizacji zysków.

Głębokość i struktury ewentualnych cofnięć powinny pokazać w jakim stadium trendu na tych rynkach się znajdujemy. Na USD/JPY może to być finalna faza mocnej korekty wzrostowej (trwającej od minimum z 20 listopada). Natomiast na USD/CAD kolejny punkt zwrotny w obrębie budującego się od 1 października trendu wzrostowego. Na tym ostatnim instrumencie do wypełniania ruchu wzrostowego pozostawałoby jeszcze ok 40 pipsów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here