Naga Markets

Dolar umocni się podczas posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) w dniach 20-21 września i nie tylko, prognozują w najnowszym raporcie ekonomiści z HSBC. Stratedzy spodziewają się na posiedzeniu jastrzębiej podwyżki o 75 pb. Jednocześnie oczekują, że kurs głównej pary walutowej EUR/USD osiągnie w nadchodzących tygodniach nowe minima od początku roku. Podobnie kurs GBP/USD, który najprawdopodobniej w nadchodzących tygodniach ponownie rzuci wyzwanie rocznym minimom.

  • Mało prawdopodobne jest, aby Rezerwa Federalna (Fed) weszła w tryb łagodzenia monetarnego do końca 2023 r.
  • Ryzyko związane z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech 25 września nie wydaje się uciążliwe
  • Koszt fiskalny planów rządu Wielkiej Brytanii mających na celu złagodzenie kosztów energii może wywierać presję na GBP
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara: Dalszy wzrost USD w stosunku do większości walut G10

Nowe prognozy „kropek” (tj. projekcje stóp procentowych – chociaż projekcje nie są zobowiązaniem politycznym, a raczej odzwierciedlają osobiste poglądy decydentów politycznych) prawdopodobnie podkreślą, jak mało prawdopodobne jest, aby Rezerwa Federalna (Fed) weszła w tryb łagodzenia monetarnego do końca 2023 r.W ocenie ekspertów może to pomóc zwiększyć oczekiwania rynku dotyczące tego, gdzie może znajdować się szczytowa stopa, przy jednoczesnej zwyżce USD. Ich zdaniem największą zaletą dolara w nadchodzących tygodniach może być po prostu to, że nie jest to EUR czy GBP, gdzie ryzyko recesji jest na tyle duże, aby zanegować jakiekolwiek wsparcie stóp procentowych, ani JPY, gdzie Bank Japonii (BoJ) dominującym czynnikiem jest rozbieżność polityki.

W związku z tym dolar prawdopodobnie umocni się w związku z utrzymującymi się obawami o globalny wzrost, ponieważ banki centralne walczą z inflacją, a przoduje jastrzębi Fed – napisano w raporcie HSBC.

CO TRZECI KLIENT PURPLE TRADING JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Kurs euro: Szeregu wyzwań stoi przed gospodarką strefy euro

Podwyżka Europejskiego Banku Centralnego (EBC) o 75 pb i obietnica dalszych działań nie spowodowały trwałego wzrostu kursu EUR na początku września. Podczas gdy parytet EUR/USD stanowi na razie swego rodzaju kotwicę, stratedzy spodziewają się, że „edek” osiągnie w nadchodzących tygodniach nowe minima od początku roku dzięki połączeniu siły USD i szeregu wyzwań stojących przed gospodarką strefy euro (takich jak ryzyko recesji i podwyższona inflacja).

Pozytywne jest to, że ryzyko związane z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech 25 września nie wydaje się uciążliwe, podczas gdy nasi ekonomiści zauważają, że ton kampanii był umiarkowany i nie było silnego elementu eurosceptycznego. Jeśli istnieją zagrożenia dla euro związane z wydarzeniami politycznymi we Włoszech, wydaje się mało prawdopodobne, że zmaterializują się one w tym miesiącu – dodano.

Kurs funta: Utrzymujące się ryzyko spadkowe dla GBP

Stratedzy prognozują, że kurs GBP/USD w nadchodzących tygodniach ponownie rzuci wyzwanie rocznym minimom. Prawdopodobne przyspieszenie tempa zaostrzania polityki Banku Anglii (BoE) ich zdaniem zwiększy obawy przed recesją. Na zbliżające się posiedzenie Banku Anglii 22 września rynek wycenia 80% szans na podwyżkę o 75 pb, a nie 50 pb (ekonomiści HSBC spodziewają się tego mniejszego ruchu), co w ich opinii stwarza pewne ryzyko spadkowe dla GBP.

XTB

Koszt fiskalny planów rządu Wielkiej Brytanii mających na celu złagodzenie kosztów energii może również wywierać presję na GBP, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwające pogorszenie bilansu zewnętrznego – podsumowano.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here