Naga Markets

Z wtorkowego posiedzenia banku centralnego Japonii (BOJ) prawdopodobnie najważniejszym wnioskiem jest to, że BOJ nie wykazuje żadnych oznak wycofywania się z ultra luźnej polityki monetarnej. Przez to również dolar amerykański wobec japońskiego jena osiąga nowe, rekordowe poziomym których nie widać było od przeszło 24 lat.

  • Japonia zasygnalizowała w środę, że może interweniować, jeśli jen będzie kontynuował gwałtowną deprecjację
  • Bank ostrzegł, że podejmie konieczne działania, ponieważ “gwałtowne i jednostronne” ruchy doprowadziły walutę do świeżego 24-letniego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego
  • Rekordowe wzrosty kontynuowane są w środę rano
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Japoński jen zwiększa tempo strat

We wtorek inwestorzy walutowi byli świadkami kolejnego, ogromnego skoku dolara amerykańskiego wobec japońskiego jena. Japoński jen spadł w stosunku do amerykańskiego dolara głównie z powodu luzowania polityki pieniężnej Banku Japonii, która nadal kontrastowała z bankami centralnymi na całym świecie.W środę z kolei Japonia zasygnalizowała, że może interweniować, jeśli jen będzie kontynuował gwałtowną deprecjację, ostrzegając, że podejmie konieczne działania, ponieważ “gwałtowne i jednostronne” ruchy doprowadziły walutę do świeżego 24-letniego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego.

Jen osłabił się obecnie aż do strefy 144,000 JPY wobec dolara amerykańskiego (USDJPY), osiągając nowe 24-letnie minimum, a inwestorzy zdają się kontynuować sprzedaż japońskiej waluty w oczekiwaniu na wyższe stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych.

wykres Kurs dolara do jena USDJPY H4 070.9.2022
Kurs dolara do jena USDJPY H4 070.9.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Japońska waluta pozostaje nadal słaba, ponieważ silniejsze niż oczekiwano dane z Instytutu Zarządzania Podażą (the Institute for Supply Management) na temat amerykańskiej produkcji przemysłowej zwiększyły prawdopodobieństwo, że amerykański bank centralny będzie kontynuował agresywne podwyżki stóp procentowych – potwierdzili analitycy.

“Solidne dane doprowadziły inwestorów do przekonania, że Fed utrzyma swoje jastrzębie stanowisko (…) i może wprowadzić podwyżkę stóp o 0,75 punktu procentowego jeszcze w tym miesiącu” – twierdzą ekonomiści z Daiwa Securities Co.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here