Naga MarketsNotowania pary walutowej USD/CHF na wykresie tygodniowym poruszają się w trendzie wzrostowym. W ostatnim czasie byliśmy świadkami korekty tego trendu, która potencjalnie zakończyła się w ubiegłym tygodniu.

Jak widać na wykresie tygodniowym poniżej, kurs dolara do franka przełamał w połowie kwietnia kluczowy opór blisko 1,0095. Wzrosty kontynuowane były jeszcze przez tydzień po wybiciu, kiedy to ustanowiony został szczyt na poziomie 1,0235.

Przez ostatnie 3 tygodnie, dolar korygował wcześniejsze wzrosty. Spadki w ubiegłym tygodniu doprowadziły do re-testu przełamanego oporu na 1,0095, który sprawdził się teraz w roli wsparcia. Notowania na zamknięciu w piątek utrzymały się ponad tym poziomem, a dodatkowy czynnik konfluencji zapewniła kanał średnich EMA 10/20.

Ostatnia ukończona wykresie tygodniowym świeca to pin bar z długim dolnym cieniem, który wskazuje na potencjalne zakończenie korekty i powrót do trendu wzrostowego. Przy takim scenariuszu najbliższy kierunek notowań stanowią tegoroczne maksima przy 1,0235. Pokonanie tego poziomu otwierałoby drogę do kolejnego oporu blisko 1,0326.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs dolara do franka (USD/CHF) - wykres dzienny - 20 maja 2019
Kurs dolara do franka (USD/CHF) – wykres dzienny – 20 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here