Naga MarketsDolar deklasuje konkurentów! Indeks DXY najwyżej od rokuDolar okazuje się mocno pożądaną walutą w tym tygodniu. Traderzy skupiają się na implikacjach odnośnie limitu zadłużenia USA oraz zmian w kierunku bardziej jastrzębiej polityki Rezerwy Federalnej (Fed). Indeks dolara (DXY) wzrósł od poziomów sprzed roku.

Dolar najmocniejszy z grupy G10

Wskaźnik siły dolara w stosunku do głównych walut wzrósł w środę do najwyższego poziomu od roku. Dolar pokonał wszystkich swoich konkurentów z grupy G10. Największymi przegranymi okazali się dolar nowozelandzki oraz korona norweska. Simona Harvey z Monex Europe uważa, że określenie ram czasowych dla perspektyw dolara jest trudne, biorąc pod uwagę niedawną przecenę. Istnieje jednak większe prawdopodobieństwo umocnienia dolara aniżeli jego osłabienia, uważa Harvey.

— Wyraźnie zobaczymy pewne idiosynkratyczne ryzyko, szczególnie w przypadku walut, w których przeszacowanie było agresywne z powodu wcześniejszego byczego pozycjonowania. Jednak generalnie zmieniamy nasze poglądy na bardziej trwały atak siły dolara amerykańskiego z procyklicznym rajdem, który ma zostać opóźniony do 2022 roku – prognozuje analityk.

fpmarkets

Indeks dolara zmierza do poziomu 94,60 USD?

We wtorek indeks dolara pokonał kluczową strefą oporu przy 93,50 obejmującą maksima z sierpnia i kwietnia 2021 r. Wczoraj z kolei notowania wzrosły jeszcze mocniej, aż o 0,68% i przekroczyły górną wstęgę Bollingera z wykresu dziennego

kurs dolara indeks dolara dxy

Dziś notowania pozostają w zakresie środowego handlu, ale ewidentnie byki mają tu przewagę. Ich kolejnym celem może być opór przy 94,60, gdzie zlokalizowane są maksima z września ubiegłego roku.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here