Naga Markets
Dolar dalej w górę, euro, funt i frank także na plusie. Słaby koniec tygodnia na polskim złotym
Pary walutowe z polskim złotym

Koniec tygodnia przynosi dalszą słabość polskiego złotego. Od kilku dni nasza krajowa waluta znajduje się pod presją sprzedających.  Dolar, euro, funt i frank wyraźnie zyskują do złotówki. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka traci mocno do głównych walut
  • Złoty pod kreską w ujęciu do dolara, franka, euro i funta
  • Funt umacnia się 0,45% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8813 zł 16.10.2020, godzina 16:55
Kurs euro EURPLN 4,5490 zł 16.10.2020, godzina 16:55
Kurs funta GBPPLN 5,0157 zł 16.10.2020, godzina 16:55
Kurs franka CHFPLN 4,2454 zł 16.10.2020, godzina 16:55

Kurs dolara do złotego testuje opór przy 3,89 zł

Dolar umacnia się dziś do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN kolejny dzień z rzędu notuje wzrosty. Kupujący maja przewagę właściwie od poniedziałku, kiedy to doszło do wyhamowania spadków na wysokości wsparcia przy poziomie 3,77 zł.Miejsce to nie było przypadkowe, o wsparciu przy 3,77 zł pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Aktualnie wzrosty dotarły z kolei do opory przy 3,89 zł, gdzie może pojawić się reakcja sprzedających. Z koeli pokonanie tego oporu, otworzy drogę do większej zwyżki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN powyżej 5 zł

Na kursie funta do złotego także obserwujemy wzrosty. Notowania utrzymują się powyżej poziomu 5 zł i jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, należy oczekiwać kontynuacji ruchu kierunku 5,0540 zł. Z kolei aby myśleć o powrocie do spadków, kurs musiałyby wybić wrócić z powrotem poniżej poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro w także w górę na dzisiejszej sesji

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś na plusie. Patrząc technicznie  na wykres D1, notowania od początku tygodnia podążają w kierunku północnym, wybijając kolejne opory. Dziś doszło do testu ostatnich szczytów, które znajdują się przy mierzeniu 78,6%, gdzie pojawili się sprzedający. niemniej sentyment wciąż pozostaje wzrostowy, dlatego też może to być jedynie chwilowa korekta w ruchu na wyższe poziomy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN napiera na opór

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś na plusie. Notowania CHF/PLN pokonują bez większego problemu kolejne opory. Aktualnie kurs znajduje się na wysokości mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej przy 4,25 zł. Jeżeli poziom ten zostanie pokonany, droga w kierunku kolejnych współczynników zostanie otwarta. Sentyment wyraźnie nie sprzyja polskiej walucie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here