Naga MarketsDolar dalej słabnie. Kurs euro (EUR/USD) może zmierzać do 1,2555Kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY osunął się dziś 2,5-rocznego dołka. Inwestorzy nadal obstawiają, że większy bodziec gospodarczy z Waszyngtonu i spodziewany początek szczepień przeciwko COVID-19 wesprze jeszcze bardziej ryzykowne aktywa. Kurs euro wobec dolara (EUR/USD) znalazł się dziś w okolicach poziomu 1,2140.

  • Amerykańscy ustawodawcy nie osiągnęli jeszcze porozumienia ws. pomocy dla gospodarki
  • Zbliża się termin uchwalenia budżetu w USA
  • Kurs euro do dolara może zmierzać w kierunku 1,2555 USD

Gołębi zespół Bidena osłabi dolara

Amerykańskim ustawodawcom nie udało się jeszcze osiągnąć porozumienia w sprawie pomocy dla amerykańskiej gospodarki dotkniętej pandemią. Jednak pojawiły się już sygnały, że atrakcyjna może być propozycja wsparcia w wysokości 908 miliardów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy oczekują, że prawodawcy ostatecznie osiągną porozumienie stojąc jednocześnie przed terminem na uchwalenie budżetu w wysokości 1,4 biliona dolarów, który przypada na 11 grudnia. W przeciwnym razie pojawi się ryzyko tzw. zamknięcia rządu (government shutdown).

Zobacz też: Strategia na Forex. Przykazanie I – posiadać strategię! Wiking zaprasza na  dzisiejszy webinar

– Ogólnie rzecz biorąc, nowy amerykański zespół gospodarczy pod przewodnictwem prezydenta Bidena będzie gołębi, jeśli nie bezpośrednio będzie dążył do słabszego dolara per se – powiedział Daisuke Uno, główny strateg w Sumitomo Mitsui Bank.

– Kolejnym celem dla euro powinien być szczyt z lutego 2018 r. na poziomie 1,2555 USD. Gdy EBC zgodnie z oczekiwaniami złagodzi swoją politykę w przyszłym tygodniu, założę się, że euro raczej na tym zyska, niż straci – dodał.

fpmarkets

Kurs euro (EUR/USD) wyznaczył nowy szczyt

Przełomowa na parze walutowej EUR/USD okazała się 1. sesja w grudniu, kiedy to jednodniowy wzrost przekroczył 1,2 proc. Bykom udało się wtedy pokonać opór na okrągłym poziomie 1,20 USD.

Wczoraj kurs euro dalej umacniał się dolara i dziś również wzrosty są kontynuowane. Kluczowy cel stanowi szczyt z lutego 2018 roku przy 1,2555 wspominany przez Daisuke Uno.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here