Naga Markets


EUR/USD

Mocne i dość niespodziewane (przynajmniej dla mnie) odbicie na rynku EUR/USD, to krótki opis zachowania tej pary z wczorajszego popołudnia. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszy powrót do ostatnich minimów, wydaje się że nic w technicznym obrazie eurodolara się nie zmieniło.

Tym samym, czy nam się to podoba czy nie, nie za bardzo przynajmniej na obecnym etapie widzę siłę kupujących. Klasyczna technika w dalszym ciągu moim zdaniem sugeruje, że ryzyko zejścia do ważnej strefy wsparć rozpoczynającej się na 1.1564 jest spore. Dla mnie sytuacja może się zmienić jeśli zdołalibyśmy co najmniej wrócić nad 1.1660, gdzie widzę najbliższe opory.

Dopóki to się nie stanie, preferowanym wariantem wydaje się być ruch co najmniej do okolic 1.1560. Inwestorzy mający pro spadkowe nastawienie i szukający mechanicznych rozwiązań, które kontrolowałyby pro spadkową pozycję, mogą skorzystać z kierunkowych robotów inwestycyjnych znajdujących się w Exerii (np. o symbolu 2.1_EFIX_T_short), który to na danych 15 min taką pozycję już utrzymuje od mniej więcej poziomu 1.1630.

NZD/USD

Inwestorzy szukający ciekawych formacji mogą moim zdaniem spojrzeć na rynek NZD/USD, gdzie wydaje się wypełniać formacja trójkąta. Jak wiadomo jest ona jedną z formacji kontynuacji.

Trendem poprzedzającym był trend spadkowy. To jego kontynuacji można moim zdaniem oczekiwać, co z punktu widzenia analizy technicznej zostałoby potwierdzone po pokonaniu 0.6740. Jakiego ruchu po takim wybiciu można oczekiwać ? Moim zdaniem raczej skróconego względem modelu, gdyż w okolicach 0.6658 wypada równość średnioterminowych fal w dół. Takiego wsparcia osobiście bym nie bagatelizował.

Moim zdaniem taką sytuację można próbować wykorzystać również za pomocą robota inwestycyjnego nastawionego tylko na trend spadkowy. Wymieniany przy okazji eurodolara robot z Exerii na omawianej parze (NZD/USD dane 15 min) taką pozycję pro spadkową już utrzymuje od okolic 0.6780.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here