Naga MarketsKurs dolara (DXY) pod 90,00. USD dalej będzie się osuwał, uważa MUFGW ciągu około 48 godzin Rezerwa Federalna, Bank Anglii, SNB oraz Bank Japonii (BoJ) zaktualizowały swoją politykę pieniężną. Banki centralne są nastawione na utrzymanie bodźców, wspieranych również przez rządy. Dlatego oczekuje się, że kurs dolara amerykańskiego pozostanie na trajektorii spadkowej, uważa bank MUFG.

  • Bank Anglii pozostaje elastyczny w kwestii programu QE
  • SNB nie zmieni strategii dla polityki pieniężnej
  • Bank Japonii dokona pełnej rewizji swojej polityki monetarnej

Banki centralne będą dalej łagodzić politykę pieniężną

Bank Anglii zgodnie z oczekiwaniami nie zmienił swojego stanowiska po zwiększeniu luzowania ilościowego o 150 mld funtów w listopadzie. Rozszerzył system finansowania pożyczek dla MŚP i podkreślił elastyczność programu QE pod względem tempa zakupów, które można dostosować w oparciu o wynik negocjacji handlowych między Wielką Brytanią a UE.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie jest zaskakujące, że SNB ostro zareagował w komunikatach po swoim posiedzeniu, argumentując, że raport walutowy Departamentu Skarbu USA nie uwzględnia szczególnej sytuacji Szwajcarii. Zgadzamy się z tym i trudno jest stworzyć wiarygodne podstawy do wykazania, że ​​działania SNB są ugruntowane na zdobywanie przewagi konkurencyjnej poprzez manipulację walutą. Przekaz SNB był jasny – nie będzie zmiany w strategii polityki pieniężnej – wnioskuje MUFG.

BoJ ogłosił przedłużenie programów pożyczkowych z powodu kryzysu pandemicznego o kolejne sześć miesięcy, do września 2021 r. Jednocześnie Bank dostosował warunki, aby uczynić je bardziej elastycznymi. Jak zauważa MUFG, BoJ zapowiedział pełną rewizję swojej polityki pieniężnej. Przegląd uwzględni „dalsze skuteczne i trwałe łagodzenie polityki pieniężnej” i ma zakończyć się do marca 2021 r. MUFG postrzega ten krok po części jako odzwierciedlenie możliwego wzrostu ryzyka aprecjacji jena na poziomie 100 – czego teraz oczekujemy w przyszłym roku. BoJ ma podjąć próbę przeciwdziałania temu dezinflacyjnemu ruchowi walutowemu.

– Zapowiedzi z tego tygodnia z pewnością wzmacniają perspektywy luźnych warunków monetarnych i korzystnych wyników aktywów ryzykownych, które pod przewodnictwem Fed utrzymają dolara na ścieżce osłabienia – prognozuje  MUFG.

Kurs dolara (DXY) tonie

Notowania indeksu dolara spadają już 5. tydzień z rzędu. W tym miesiącu niedźwiedziom na indeksie DXY udało się pokonać wsparcie w okolicach 91,00, które w ubiegłym tygodniu przetestowane zostało w roli oporu.

fpmarkets

W tym tygodniu osunięcie przekroczyło już 0,9 proc., co daje szansę na zamknięcie sesji pod okrągłym poziomem 90,00. Kolejny kluczowy obszar, który może odwiedzić cena kontynuując spadki znajduje się w okolicach 89,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here