Naga MarketsRaporty o inflacji i protokół Rezerwy Federalnej (Fed) znajdują się w centrum inflacji w tym tygodniu, w momencie gdy kurs dolara trzyma się ponad rocznych maksimów. Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill, przygląda się najważniejszym wydarzeniom makroekonomicznym rozpoczynającego się tygodnia oraz analizuje główne wykresy, w tym kurs euro względem dolara (EUR/USD).

  • Kurs dolara w poniedziałek mocniej traci do AUD, oddając 0,55% wartości, rośnie jednak wyraźnie względem jena, o 0,61%
  • Od początku miesiąca widać korektę części walut względem dolara, który testował ponad roczne maksima
  • Najsilniej rosną waluty towarowego: CAD i AUD odbijają w niespełna dwa tygodnie o 1,69% oraz 1,65%, wcześniej testując wielomiesięczne dołki
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKurs dolara czeka na protokoły po posiedzeniu Fed

Przy rosnących globalnych rentownościach, uwaga przesuwa się na kluczowe raporty o inflacji z USA i Chin w tym tygodniu. Rynek skupi się również na protokole z posiedzenia Rezerwy Federalnej, aby uzyskać potwierdzenie, że Fed zacznie ograniczać zakupy aktywów.

Rozpoczyna się również sezon wyników finansowych w Stanach Zjednoczonych, gdzie raporty przedstawią największe banki, takie jak Citigroup, Bank of America i JPMorgan Chase. Wyniki i prognozy czołowych amerykańskich spółek prawdopodobnie określą kierunek rozwoju rynków akcji w ostatnim kwartale 2021 roku.

Na froncie danych, CPI i PPI będą głównymi wydarzeniami w USA w tym tygodniu. Sprzedaż detaliczna, cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych i nastroje konsumenckie Uniwersytetu Michigan są również ważne.

Tydzień będzie spokojny dla danych ze strefy euro, z handlem, produkcją przemysłową, niemieckim ZEW i CPI jako kluczowymi wydarzeniami. Wielka Brytania jest bardziej zajęta, z zatrudnieniem, sierpniowym PKB, danymi handlowymi i produkcją przemysłową na tapecie. Chiny mają CPI i PPI, wraz z uważnie obserwowanymi danymi handlowymi za wrzesień.

W Australii najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będą dane o zatrudnieniu, a także sondaż NAB dla przedsiębiorstw. W Nowej Zelandii i Kanadzie nie są planowane żadne ważne dane.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here