Naga Markets

Dolar czeka już tylko na FED. Sprzedaż domów w USA wypadła nieźle! Informacje z posiedzenia FED spłyną o godz. 20:00 – komunikat i projekcje makro, jakie są aktualizowane co kwartał, a o godz. 20:30 rozpocznie się konferencja Jerome Powella. To teraz jest kluczowy temat dla rynków na najbliższe godziny.

Kurs dolara czeka na podwyżkę

Jest pewne, że FED zaserwuje “jastrzębi” przekaz, pytanie tylko jak bardzo i na ile, to co wiemy, może być już zdyskontowane. Niemniej nie wydaje się, aby dzisiaj miały paść sygnały mogące doprowadzić do odwrócenia średnioterminowego trendu na dolarze. To raczej jeszcze nie ten moment.Na tygodniowym układzie koszyka widać, że jesteśmy blisko wybicia nowego szczytu, a wskaźniki pozostają w trendach wzrostowych.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Pierwszy szok po słowach Putina o częściowej mobilizacji nieco minął, teraz rynki będą obserwować dalszy rozwój sytuacji w Rosji, ważne są też twarde komentarze, jakie padły z ust przedstawicieli USA i NATO. Niemniej wątek rosyjski już za chwilę powróci w kontekście planowanych na najbliższe dni (23-27 września) tak zwanych referendów mających na celu przyłączyć anektowane terytoria na Ukrainie do Rosji.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kluczowe będzie to na ile może on przekładać się na rynek surowców. Na razie ropa i gaz cofnęły się po rannych wzrostach, głównie za sprawą siły dolara przed dzisiejszym FED. To jednak niewiele pomogło w sytuacji na EURUSD. Technicznie naruszenie tegorocznego dołka przy 0,9863 nadal pozostaje prawdopodobnym scenariuszem w kontekście dzisiejszego przekazu z FED i sytuacji globalnej.


Redakcja poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here