Naga MarketsDolar coraz słabszy! Czy wróci na wzrostowe tory? | Maciej Leściorz, CMC MarketsKurs dolara opada w ostatnim czasie wobec niemal wszystkich walut G7, a także wobec naszego polskiego złotego. Oczekiwania inflacyjne w Stanach Zjednoczonych wspomagały ten trend, a także wywołały zwyżkę cen surowców. O tym, czego spodziewać się po globalnych rynkach, opowiedział Maciej Leściorz w wywiadzie dla Comparic24.tv.

  • Maciej Leściorz jest Dyrektorem ds. Sprzedaży i edukacji w CMC Markets Polska
  • To także analityk rynkowy z wieloletnim doświadczniem
  • Rozmowę poprowadził redaktor Comparic24.tv, Przemysław Tabor

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara do polskiego złotego opadł w maju o około 3%. To już drugi z rzędu miesiąc o podobnym zakresie zniżki. Teraz kurs USD/PLN notowany jest po 3,67 zł, gdy jeszcze w marcu 2020 roku osiągnął on chwilowo poziom nawet 4,30 zł.

Jeżeli utrzymywana byłaby luźna polityka monetarna przez Fed, a wiele na to wskazuje, że faktycznie zamierza taki eksperyment Fed przeprowadzić: to sprzyjałoby walutom rynków wschodzących. Można zaryzykować stwierdzenie, że 3,60 zł jest osiągalne, nawet nie w tak bardzo odległym horyzoncie czasu. – stwierdził Maciej Leściorz.

Najbliższym sprawdzianem będzie poziom w okolicach 3,65 zł, potem 3,62 zł: były próby jego pokonania i były próby i trudności z jego przebiciem. Jeżeli taka tendencja by się utrzymywała, absolutnie nie można wykluczyć 3,60 zł i nawet innych poziomów. – dodał.

Zobacz również: Akcje Tesli w górę, firma Elona Muska wprowadziła nowy system autonomicznej jazdy

Złoto jeszcze na przełomie marca i kwietnia opadło do 1680 dol. za uncję, teraz notowane jest jednak już 1900 dol. za uncję.

Nie należy patrzeć na złoto przez pryzmat waluty bezpiecznej, bezpiecznej przystani. Tu cały czas mamy bardzo dużo kapitału spekulacyjnego. Zresztą, inwestorzy patrzą na złoto właśnie nie jako bezpieczna przystań, ale taką nawet trochę łódź na sporych falach. Gdy popatrzymy na ruchy w ostatnich 8-10 miesiącach to mieliśmy w sierpniu 10% zjazd, potem odbicie. Potem powtórkę sytuacji w listopadzie. Od początku roku, spadek 10%, a dziś jesteśmy spowrotem na poziomach z początku roku (…) i konsekwentnie złoto pnie się w górę, więc poziom 2 tys. dol. za uncję również, tak jak w przypadku dolara mówimy o słabości, on zostanie osiągnięty. – zaznaczył Maciej Leściorz.

invest

W rozmowie nasz gość opowiedział także o kursie EUR/USD czy USD/CHF, a także rynku ropy naftowej, polskim WIG20 i amerykańskiej giełdzie. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy, do której link znajduje się na górze artykułu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here