Naga MarketsDolar jest najtańszy od końca lutego/początku marca. Co z kursem euro, złotego, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Trudna sytuacja wokół Irlandii Północnej, po tym jak David Frost nazwał uzgodnione wcześniej porozumienie z Unią Europejską za martwe
  • Indeksy na Wall Street pozostają blisko szczytów po zwyżkach z czwartku i piątku
  • Wiele w temacie sentymentu mogą zadziałać dzisiejsze wystąpienia członków FED, w tym Richarda Claridy

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – negatywne sygnały z RSI9

Poniedziałek przynosi niewielkie zmiany na rynku walut i brak jednoznacznego kierunku na parach dolarowych. Wyróżnia się tylko turecka lira, która mocno zyskuje po informacjach o zniesieniu pandemicznych restrykcji. Uwagę zwraca również trudna sytuacja wokół Irlandii Północnej, po tym jak David Frost nazwał uzgodnione wcześniej porozumienie z Unią Europejską za martwe i wezwał do nowego otwarcia w rozmowach.

Rentowności amerykańskich obligacji dalej spadają (dla 10-letnich papierów do 1,61 proc.), a indeksy na Wall Street pozostają blisko szczytów po zwyżkach z czwartku i piątku. Opublikowane w piątek słabsze dane nt. kwietniowej sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej uznano za ważniejszy sygnał, niż kolejne niepokojące dane nt. inflacji (oczekiwania konsumentów). Niemniej wiele w temacie sentymentu mogą zadziałać dzisiejsze wystąpienia członków FED, w tym Richarda Claridy – powiedział analityk BOŚ.

Poniedziałek przynosi próbę korekty piątkowego wzrostu EURUSD w okolice silnych oporów przy 1,2140. Uwagę zwracają negatywne dywergencje rysujące się na dziennym oscylatorze RSI9, co może zapowiadać rychłe cofnięcie się notowań w dół.

Czy na celowniku podaży znajdą się okolice minimów z ubiegłego tygodnia przy 1,2050? Niewykluczone, choć wiele będzie zależeć od globalnego sentymentu, a zwłaszcza sygnałów płynących z zachowania się rentowności obligacji, oraz indeksów na Wall Street – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie lotos | bitcoin wykres roczny | notowania azoty | kurs euro usd |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here