Naga MarketsKliknij po więcej informacji

To już niemal dziesięć lat odkąd amerykański rynek akcji znalazł swoje maksimum przed ostatnim kryzysem finansowym. Wówczas firmy inwestycyjne skupowały na potęgę instrumenty o nazwie CDO. Toksyczne kredyty hipoteczne zostały upakowane w takie aktywa i sprzedawane jako pozbawione ryzyka. W dzisiejszym numerze Financial Times, ekonomista Frank Partnoy ostrzega przed prawdopodobną powtórką z rozrywki. Zamiast kredytów hipotecznych, dziś zbiera się ryzykowne kredyty dla przedsiębiorstw, tworząc instrumenty o zaskakująco znajomo brzmiącej nazwie – CLO. Jednak nie ma powodu do niepokoju. Jakie są bowiem szanse, że przytłaczająca ilość przedsiębiorstw może w tym samym czasie mieć problem ze spłatą swojego długu, prawda? 


Czy można było się tego spodziewać? Po zaledwie dziesięciu dniach na stanowisku, nowy dyrektor ds. komunikacji Białego Domu usłyszał: jesteś zwolniony. W jakiś sposób była gwiazda telewizyjna jaką jest Donald Trump zdołała zrobić z polityki prawdziwy komediodramat. Zarówno Amerykanie, jak i my, komentatorzy dziękujemy mu za ponowne ożywienie tej części naszego życia.

Wall Street tymczasem pozostaje obojętne na to co dzieje się w Białym Domu i kontynuuje swój swobodny spacer na północ. Wczoraj Dow Jones po raz kolejny zamknął się na rekordowo wysokim poziomie, tworząc nowe all time high:

Sprawdź możliwości handlu społecznościowego

Z tego powodu, bądź ze względu na wątły przekaz z Rezerwy Federalnej indeks dolara kontynuuje spadek. Odnotowaliśmy już przebicie krytycznego wsparcia na poziomie 93 punktów, które poprzedza znacznie słabsze wsparcie na 92.00:

Zniżkujący dolar powoduje z kolei wzrost cen surowców. Na spadkach USD zyskuje ropa oraz złoto. Tymczasem dla porównania, wykres indeksu dolara oraz Ethereum:

Kapitalizacja rynku kryptowalut wzrasta dziś do poziomu 94,5 mld USD pomimo toczącego się kryzysu na rynku Bitcoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here