Naga MarketsDolar amerykański (USD) stał się jeszcze bardziej przewartościowany z powodu rosnącego deficytu na rachunku obrotów bieżących w USA. Według Instytutu Finansów Międzynarodowych chiński juan jest jego lustrzanym odbiciem i staje się coraz bardziej niedowartościowany, jak wykazał raport IFM w okresowych ocenach rozbieżności kursów walutowych. Para USD/CNY pozostaje w silnym trendzie spadkowym od końca maja 2020 roku osuwając się z okolic 7,18 do 6,42 na początku tego roku.

  • Wzrost deficytu obrotów bieżących USA pod wpływem stymulacji fiskalnej
  • Przewartościowanie USD wzrosło od listopada 2020 r. mimo, że „greenback” w tym czasie cały czas spadał
  • „Agresywne” wprowadzenie bodźców fiskalnych w USA pomogło poprawić perspektywy wzrostu gospodarczego

Kurs dolara: IMF prognozuje wzrost deficytu USA do 4% PKB w tym roku

Największą niespodzianką jest to, że przewartościowanie dolara amerykańskiego wzrosło od czasu naszej aktualizacji z listopada 2020 r., mimo że „greenback” w tym czasie cały czas spadał. Przyczyną tej zawyżonej wyceny są Chiny, gdzie renminbi pozostaje znacznie niedowartościowany – napisał Robin Brooks, główny ekonomista IMF w raporcie z 4 marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Agresywne” wprowadzenie bodźców fiskalnych w USA pomogło poprawić perspektywy wzrostu gospodarczego, co z kolei zwiększyło deficyt na rachunku obrotów bieżących kraju, napisał Brooks.

Modelowanie IMF wskazuje, że dolar jest przewartościowany o 11,7% w porównaniu z 10,2% w analizie listopadowej, podczas gdy chiński juan – znany również jako renminbi – jest niedowartościowany o 12,8%, nieco mniej niż 13,4% ostatnim razem. Z kolei real brazylijski jest o około 18,6% niedowartościowany w ostatnim zestawieniu, podczas gdy spadek wartości godziwej rubla rosyjskiego wynosi 13,9%, według IMF.

Plus500
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara | kryptowaluty notowania | kryptowaluta | pgnig wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here