Naga MarketsDolar cofa się po wcześniejszych zwyżkach, spadek rentowności amerykańskich obligacjiW czwartek dolar cofa się po wcześniejszych zwyżkach. Ruch widoczny jest na szerokim rynku, minimalnie słabsze są tylko jen i funt. Uwagę przykuwa dalszy spadek rentowności amerykańskich obligacji (10-letnie zeszły do 1,5750 proc.), co może sprawiać wrażenie, że rynek już “zapomniał” o słowach Janet Yellen z początku tygodnia.

Dolar traci na szerokim rynku, mieszane informacje napływają z frontu pandemicznego

Wpływ na to miały wczorajsze wystąpienia kilku członków FED, którzy bronili oficjalnego stanowiska Jerome Powella, który nie bierze pod uwagę możliwości dyskusji nad taperingiem (ograniczaniem skali QE), czy też innymi formami wychodzenia z ultra-luźnej polityki monetarnej w nadchodzących miesiącach. Relatywnie dobrze zachowuje się amerykańska giełda, która nadal próbuje korygować przecenę z pierwszych dni tygodnia, choć otwartym pytaniem jest trwałość tego ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mieszane informacje napływają z frontu pandemicznego – władze Japonii rozważają wydłużenie o miesiąc stanu wyjątkowego, podczas kiedy koncern Moderna poinformował o postępach w pracach nad modyfikacjami szczepionki mogącymi neutralizować mutacje COVID. Lekkie podbicie ryzyka było widoczne podczas handlu w Azji po informacjach o zerwaniu przez Chiny współpracy z Australią w ramach mechanizmu Strategicznego Dialogu Gospodarczego. Niemniej nie na długo, gdyż taki ruch Pekinu był do przewidzenia po tym, jak wcześniej Australijczycy anulowali wcześniejsze porozumienia dotyczące inicjatywy Pasa i Szlaku w stanie Victoria. W efekcie to zamieszanie miało dość umiarkowany wpływ na notowania AUD.

Dzisiaj uwagę przykują informacje z Norwegii – komunikat Norges Banku już o godz. 10:00 – rynek będzie uważnie śledził, czy nie pojawią się jakieś wzmianki o normalizacji polityki, co mogłoby wzmocnić notowania norweskiej korony. Poza tym w centrum uwagi znajdzie się też Bank Anglii – komunikat o godz. 13:00 (tu też rynek może wypatrywać jakichś “jastrzębich” niespodzianek, choć pytanie czy nie zwiększy to tylko efektu rozczarowania), oraz fakt wyborów lokalnych w Szkocji (zdobycie przez szkockich narodowców większości w parlamencie może przyspieszyć działania w stronę kolejnego referendum niepodległościowego). W kalendarzu mamy też wystąpienie szefowej EBC i kilku członków FED.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje giełdowe | notowania lotos | cena akcji pgnig | akcję lotos | theppro co to jest |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here