Naga MarketsKurs dolara do złotego USDPLNZamieszanie wokół chińskiego importu amerykańskiej soji i wieprzowiny było krótkie – mimo komentarzy przychylnych chińskiemu rządowi dziennikarzy, okazało się, że oficjele wcale nie chcą poważnej konfrontacji.

Próba sił trwa nadal, ale być może jeszcze długo będzie przypominać “zimną wojnę” – w dobie odbudowy gospodarek po lockdownach nikomu nie spieszy się do nowej wojny handlowej. Oczywiście Chiny “zrobią” wszystko, aby to nie Trump wygrał listopadowe wybory, ale na razie amerykański prezydent ma poważne problemy wizerunkowe u siebie – wyprowadzenie wojska na ulice może tylko pozornie wyciszyć konflikt zainicjowany w Minneapolis.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy idą nadal sprawdzonym schematem z maja. Obawy związane z ryzykiem wzrostu zakażeń na COVID-19 po odmrożeniu gospodarek, zderzają się z informacjami dotyczącymi prac nad lekiem/szczepionką (wczorajsze doniesienia z Gilead Sciences). Brakuje, zatem zapalnika, który byłby mocnym zaskoczeniem dla rynków i mógłby wytrącić rynki ze schematu kupowania ryzyka, nawet jeżeli możnaby wskazać, że że jest on po kilku tygodniach już przesadzony.

Lepsze nastroje to słabszy dolar kosztem bardziej ryzykownych walut. Na razie brakuje mocnych czynników, które mogłyby to odwrócić.

Kurs EURUSD – wybicie marcowych szczytów

Rynek wyraźnie zanegował potencjalny scenariusz podwójnego szczytu, wybijając dzisiaj marcowe maksima w rejonie 1,1145. To otwiera drogę do ruchu w stronę 1,1215 (ekstremum z 1 stycznia b.r.). Oscylator RSI9 jest już mocno wykupiony, ale nie pokazuje negatywnych dywergencji.

Wykres dzienny EURUSD

Rynek łamie opory jak zapałki, a krótkie pozycje otwierane pod scenariusz Brexitu są pokrywane, co dodatkowo napędza ruch. Zwyżkę funta podsycają spekulacje, jakoby Brytyjczycy zaczynali się “łamać” w negocjacjach z Unią Europejską. Potencjalnym celem staje się rejon 1,2640-45 bazujący na kwietniowych szczytach – dawne ekstrema formacji RGR.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here