Naga MarketsDolar chce zyskiwać do euro i funta. Kurs oraz analiza techniczna EUR/USD i GBP/USDTo, że Macron dogadał się z Trumpem w kwestii wzajemnych relacji handlowych pomiędzy Francją, a USA, tak naprawdę wiele nie oznacza. To tylko rozejm, chociaż widać, że obaj panowie kierują się pewnym pragmatyzmem. Pozwoliło to EURUSD powrócić do naruszonej bariery przy 1,11, ale raczej na chwilę i notowania ponownie osuwają się pod własnym ciężarem. Perspektywa chińskiego wirusa może bardziej uderzyć w Azję, ale nie pozostanie zupełnie bez znaczenia dla euro w kontekście relacji handlowych – Europejczycy korzystają wtedy, kiedy Chiny są silniejsze, a nie słabsze.

Technicznie wiele wskazuje na to, że zobaczymy próbę naruszenia wczorajszego dołka przy 1,1076, co zwiększyłoby perspektywę złamania grudniowych wsparć przy 1,1065-70. W kalendarzu przed nami indeks ZEW z Niemiec o godz. 11:00, chociaż jego wpływ może być asymetryczny – dobre dane niewiele zmienią, a gorsze zaszkodzą euro.

Mimo słabych nastrojów wokół funta – spekulacje dotyczące relacji z UE po Brexicie, a także wizja obniżki stóp przez Bank Anglii już 30 stycznia, której prawdopodobieństwo rynek wycenia na 65-70 proc. – kluczowe wsparcie przy 1,2960 bazujące na średnioterminowej linii trendu wzrostowego (rysowanej od początku września) zostało wybronione. W efekcie dzisiaj rynek znalazł się ponownie przy linii spadkowej trendu rysowanej od szczytu z 12 grudnia. Czy dojdzie do jej naruszenia? Dzienne wskaźniki nie dają ku temu konkretnych sygnałów, co bardziej prawdopodobnym czyni scenariusz kontynuacji trendu. W kalendarzu dla Wielkiej Brytanii już za 13 minut, bo o godz. 10:30 mamy ważne dane z rynku pracy. Słabe odczyty mogą zaciążyć na funcie. Dodatkowo perspektywie wybicia górą nie sprzyja raczej globalne środowisko – podwyższona awersja do ryzyka po informacjach o chińskim wirusie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here