Naga MarketsWykres AUDUSD dolara australijskiego 24 majaDolar kanadyjski (CAD) pozbył się w końcu pewnej premii za ryzyko polityczne. Po wyborach federalnych w Kanadzie zwyciężyła kolejna mniejszość liberalna. Silne dane dotyczące siły roboczej, a rosnące ceny energii dodatkowo przyczyniły się do odporności dolara CAD wobec aprecjonującego dolara amerykańskiego, zauważają eksperci z ING Banku. W najnowszym raporcie przedstawili również swój pogląd nt. dolara australijskiego (AUD) oraz nowozelandzkiego (NZD).

Dolar kanadyjski (CAD): Utrzymują się jastrzębie zakłady na BoC

Bank Kanady zdaniem ekspertów zakończy QE do końca 2021 r. poprzez dwie rundy taperingu w październiku i grudniu. Wciąż spodziewają się pierwszej podwyżki w 3Q22, choć agresywne zacieśnianie monetarne powinno pozwolić rynkom na dalsze obstawianie wcześniejszej normalizacji polityki banku centralnego.Perspektywy pogorszenia sytuacji, wyższe ceny surowców i silne ożywienie w Kanadzie sugeruje, że dolar CAD powinien pozostać stosunkowo odporny na fale redukcji ryzyka. Oczekujemy, że para USD/CAD będzie oscylować poniżej poziomu 1,25 w tym kwartale – napisano w raporcie.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Dolar australijski (AUD) mniej podatny na zewnętrzne czynniki

Ostatnia słabość dolara AUD była spowodowana przez kłopoty Evergrande, a późniejsze zawirowania na rynku zostały tylko częściowo złagodzone przez rosnące ceny energii (Australia jest dużym eksporterem węgla i gazu ziemnego) oraz przez ożywienie cen rudy żelaza.

Zdaniem analityków więcej niepokojących wydarzeń uderzy w AUD mocniej niż inne procykliczne firmy, biorąc pod uwagę ich wysoką ekspozycję na chińskie nastroje.

Jednocześnie „aussie” może liczyć na pewną ochronę przed rosnącymi cenami energii i już wygląda na znacznie wyprzedaną walutę. Zdecydowanie „gołębi” RBA nie powinien być żadną pomocą na krótką metę, ale uważamy, że AUD/USD może zamknąć rok w okolicach obecnych poziomów: 0,73 – wskazano w raporcie.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Dolar nowozelandzki (NZD): krótkoterminowe zyski dzięki decyzji RBNZ

Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) podwyższył stopy procentowe o 25 pb, jak oczekiwano w październiku. W ocenie strategów ogólnie optymistyczny ton dotyczący perspektyw gospodarczych/inflacyjnych w Nowej Zelandii sugeruje, że w listopadzie zobaczymy kolejną podwyżkę. Rynki już wyceniają 90 pb zaostrzenia w 2022 roku.

Zgodnie z prognozą stóp RBNZ nie widzimy obecnie zbyt wiele pola dla NZD do umocnienia i skorzystania z dalszego wzrostu oczekiwań na podwyżki stóp. Oznacza to, że każda siła NZD względem innych procyklicznych konkurentów będzie musiała poczekać na szeroką stabilizację sentymentu do ryzyka i ożywienie na rynku akcji. Tym bardziej, że NZD jest bardzo narażony na chińskie sentymenty i w przeciwieństwie do AUD nie może czerpać korzyści z wyższych cen energii – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs walut w czasie rzeczywistym | pln kurs | analiza btc | formacje odwrócenia trendu | notowania pzu | indeks dow jones | axi trader |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here