Naga MarketsKurs eurodolara rozpoczął obecny tydzień od ponad 100 pipsowego ruchu w dół, a tym samym pokonane zostały minima z sierpnia i końca października br.

Taki ruch otwiera teoretycznie drogę do testu dolnego ograniczenia długoterminowego kanału spadkowego, które w zależności od metody kreślenia znajduje się między 1.1160 a 1.1110. W krótkim terminie ze względu na dość spore wyprzedanie oraz przynajmniej w dużej części wypełniony impuls spadkowy budujący się od 7 listopada, oglądamy próby wykształcenia jakiegoś odbicia. Póki co zasięg tego odbicia to ok. 40 pipsów i jak widać na poniższym wykresie już na obecnym etapie strona kupująca dostała zadyszki.

Moim zdaniem dopóki wczorajsze minima będą utrzymane (1.1215) jest szansa na większe odreagowanie omawianej pary. Jak widać na powyższym wykresie najbliższe opory znajdują się na 1.1265, a kolejne w pobliżu 1.1295.

Od kontynuacji spadków rozpoczął się również obecny tydzień na runku GBP/USD i jak widać na poniższym wykresie zatrzymanie ruchu w dół nastąpiło w okolicach ważnych zniesień ostatniej, dynamicznej fali wzrostowej.

Jeśli ten trwający od 7 listopada ruch w dół ma być tylko korektą, to obecnie powinna się ona kończyć. Jak widać na powyższym wykresie rynek podejmuje jakąś próbę odwrócenia trendu, jednak póki co jest ona za mała aby wyciągać jakieś daleko idące wnioski. Jeśli jednak ktoś liczy na zakończenie spadków tej pary i zazwyczaj kupuje na wsparciach, to z technicznego punktu widzenia obecne poziomy cenowe dla takich inwestorów wydają się atrakcyjne.

Do realizacji scenariusza wzrostowego można wykorzystać np. jednego z kierunkowych robotów inwestycyjnych z Exerii. Robot o symbolu 1.1_EFIX_T_Long na danych 15 min ma już długą pozycję, a poziomem obrony dla niej są okolice 1.2860. Patrząc na ten rynek w dłuższym terminie, dopiero test okolic 1.3130 z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej byłby sygnałem zakończenia ruchu korekcyjnego, gdyż wówczas całą strukturę budującą się od szczytu z 20 września można byłoby uznać za wypełnioną korektę.

Z drugiej strony ważnym wsparciem wydają się być okolice 1.2785 i jeśli poziom ten zostanie pokonany, droga w kierunku sierpniowych minimów powinna zostać otwarta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here