Naga MarketsDolar nie ma sił podnieść się po spadkach z zeszłego tygodnia. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Taktyka i mechanizm dyskontowania informacji w obliczu wyborów w USA
  • Biden, QE i pandemia – co jest ważne, a co ważniejsze?
  • Nadal większe szanse daje się utrzymaniu Senatu przez Republikanów

EURUSD – bez wybicia okolic 1,1900-1,1930?

Na rynku FX zmiany są kosmetyczne, chociaż dolar nie ma sił podnieść się po spadkach z zeszłego tygodnia. W przestrzeni G10 najmocniejszą walutą jest dolar nowozelandzki, który zyskuje 0,22 proc. w relacji z USD, a za nim plasuje się dolar kanadyjski z wynikiem 0,15 proc.

Najsłabszy jest jen, tracący 0,25 proc., oraz euro z wynikiem 0,13 proc. – podkreślił analityk BOŚ.

Głównym tematem są nadal wybory w USA.

Przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem w głosach elektorów jest na tyle duża, że próba kontestowania przebiegu głosowania przez obecnego szefa Białego Domu ma coraz mniejszy sens – dodał.

Większość serwisów informacyjnych przypisuje kandydatowi Demokratów aż 290 głosów elektorskich, czyli o 19 ponad wymagany limit 271. Nadal nie rozstrzygnięty pozostaje wynik wyborów do Senatu, chociaż nadal większe szanse daje się utrzymaniu tej izby przez Republikanów.

Dzisiejsze maksimum na EUR/USD wypadło przy 1,1897, ale przesilenie po zeszłotygodniowych wzrostach zaczyna być widoczne. Rynek czeka na impuls, który pozwoli odrobić część strat dolarowi po rajdzie risk-on z ostatnich dni. Technicznie mocny opór to strefa 1,1900-1,1930. Gdyby rynek się z nią łatwo uporał, to droga w stronę 1,20 byłaby otwarta i zaczęlibyśmy dyskutować o tym, czy nie zainicjowałoby to ponownie dyskusji wśród członków Europejskiego Banku Centralnego nt. siły euro – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania tureckiej liry (TRY) zyskują ponad 4%
Następny artykułNotowania ropy noftowej pną się w górę
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here