Naga MarketsBrytyjska gospodarka zanotowała najgorsze 12 miesięcy od 1709 rokuKurs euro będzie zyskiwał w nadchodzących miesiącach względem dolara amerykańskiego. Podobny los ma czekać także funta oraz dolara nowozelandzkiego. Takiego zdania są analitycy Westpac, którzy w tym tygodniu przygotowali swoje najnowsze prognozy dotyczące głównych par walutowych.

  • Kurs funta ma być wspierany tym, jak Wielka Brytania przeprowadziła program szczepień, co doprowadzi do lepszych odczytów wzrostu PKB
  • Kurs dolara nowozelandzkiego ma zyskiwać dzięki lepszej niż spodziewana odbudowie gospodarczej

Kurs funta względem dolara

Zdaniem Westpac, przebieg programu szczepień przeciwko COVID i zanotowany ostatnio spadek zakażeń koronawirusem do liczby poniżej 10 tys. osób dziennie, sugeruje, że ograniczenia pandemiczne mogą zostać zniesione w połowie marca. Tak przynajmniej twierdzi brytyjski rząd.

Te artykuły również Cię zainteresują
To może przełożyć się na uwolnienie popytu oraz zgromadzonych przez ostatnie miesiące przez Brytyjczyków oszczędności. Biorąc pod uwagę także odczyt PKB z Wielkiej Brytanii, funt ma potencjał do zysków względem dolara. Pisaliśmy o tym także tutaj: Brytyjska gospodarka zanotowała najgorsze 12 miesięcy od 1709 roku

Dolar będzie tracić względem GBP, NZD oraz EUR - prognozy Westpac
Notowania kursu funta. Źródło: tradingview.com

 

– Kurs GBP/USD ma potencjał do wykonania ruchu do 1,40 dol. i poruszania się w zakresie 1,3750 – 1,40 dol. w krótkim terminie. – stwierdzili analitycy Westpac.

Zobacz również: Jak handlować funtem (GBP) w Plus500?

Kurs euro do dolara

Eksperci z Westpac zwrócili uwagę na różnicę w rentowności obligacji amerykańskich i europejskich oraz, że tak w krótkim i średnim terminie powinna sprzyjać raczej europejskiej walucie.

Dolar będzie tracić względem GBP, NZD oraz EUR - prognozy Westpac
Notowania kursu euro. Źródło: tradingview.com
Plus500

Obecne załamanie i odbicie sugeruje, że EUR/USD raczej nie spadnie ponownie  poniżej 1,20 dol., a raczej spodziewany jest retest poziomu 1,23 dol., nawet jeśli oficjele Unii Europejskiej wyrażą niepewność co do sytuacji gospodarczej na szczytach w połowie lutego. – zaznaczyli analitycy Westpac.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Kurs dolara nowozelandzkiego względem dolara amerykańskiego

Dolar będzie tracić względem GBP, NZD oraz EUR - prognozy Westpac
Notowania kursu NZD/USD. Źródło: tradingview.com

W przypadku kursu dolara nowozelandzkiego także spodziewane jest jego umocnienie względem swojego odpowiednika z USA zdaniem Westpac.

-Kurs NZD/USD zatrzymał się na 0,7255 dol. na ten moment, jednak nadal ma potencjał do wypchnięcia swoich notowań wyżej, gdy skłonność do ryzyka nadal jest wysoka na rynkach globalnych. – stwierdzili analitycy Westpac.

f- Następnym celem jest 0,7325 (szczyt z początku stycznia). – dodali. – W średnim terminie, nadal jesteśmy nastawieni byczo, spodziewając się nawet 0,7500 dol. w lutym (szczyt z okolic 2016 i 2018 roku). Kluczowymi motorami napędowymi wzrostu będą osłabienie dolara oraz lepsza niż spodziewana sytuacja gospodarcza w Nowej Zelandii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here