Naga Markets webinar


Bank Rezerwy Australii (RBA) na lutowym posiedzeniu pozostawił główną stopę procentową na rekordowo niskim poziomie 1,5%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku. Tym samym RBA nie zmieniło stóp procentowych już od 2,5 roku ze względu na niepewności co do perspektyw wydatków gospodarstw domowych i spadku cen mieszkań w niektórych miastach, a także odpowiedniego wzrostu inflacji.

Rynki zareagowały pozytywnie na komunikat RBA, który wierzy w swoją gospodarkę oraz nie widzi czynników mogących spowodować gołębie podejście do polityki monetarnej. Inwestorzy obawiali się, że Bank Australii w swoim komunikacie pójdzie w ślady Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych i wybrzmi dość gołębio – tak się nie stało. Dodatkowo z komunikatu można wywnioskować, że jeśli stopy procentowe w Australii się zmienią, to będzie to raczej ich podwyżka, a nie obniżka.

Reakcja rynku na decyzję RBA. Źródło: platforma Conotoxia

Tymczasem kurs EURUSD pokonuje wsparcie znajdujące się przy poziomie 1,1420, które zostało wyznaczone przez strefę akumulacji przed poprzednim ruchem wzrostowym. Euro znajduje się o poranku pod presją m.in. w wyniku opublikowanych fatalnych danych z Włoch, gdzie łączny wskaźnik PMI spadł do poziomu 48,8 pkt. wobec 50 pkt. w grudniu. To właśnie Włochy mogą wpaść w głębszą recesję, czego mocno obawiają się rynki i inwestorzy.

źródło: platforma Conotoxia

Jeśli ostatnie dołki nie zostaną wybronione, to przestrzeń do osłabienia euro mogłaby być dość duża.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here