Naga MarketsBank Rezerwy Australii (RBA) na lutowym posiedzeniu pozostawił główną stopę procentową na rekordowo niskim poziomie 1,5%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku. Tym samym RBA nie zmieniło stóp procentowych już od 2,5 roku ze względu na niepewności co do perspektyw wydatków gospodarstw domowych i spadku cen mieszkań w niektórych miastach, a także odpowiedniego wzrostu inflacji.

Rynki zareagowały pozytywnie na komunikat RBA, który wierzy w swoją gospodarkę oraz nie widzi czynników mogących spowodować gołębie podejście do polityki monetarnej. Inwestorzy obawiali się, że Bank Australii w swoim komunikacie pójdzie w ślady Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych i wybrzmi dość gołębio – tak się nie stało. Dodatkowo z komunikatu można wywnioskować, że jeśli stopy procentowe w Australii się zmienią, to będzie to raczej ich podwyżka, a nie obniżka.

Reakcja rynku na decyzję RBA. Źródło: platforma Conotoxia

Tymczasem kurs EURUSD pokonuje wsparcie znajdujące się przy poziomie 1,1420, które zostało wyznaczone przez strefę akumulacji przed poprzednim ruchem wzrostowym. Euro znajduje się o poranku pod presją m.in. w wyniku opublikowanych fatalnych danych z Włoch, gdzie łączny wskaźnik PMI spadł do poziomu 48,8 pkt. wobec 50 pkt. w grudniu. To właśnie Włochy mogą wpaść w głębszą recesję, czego mocno obawiają się rynki i inwestorzy.

źródło: platforma Conotoxia

Jeśli ostatnie dołki nie zostaną wybronione, to przestrzeń do osłabienia euro mogłaby być dość duża.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here