Naga Marketsznak z kanguremPo największej kwartalnej stracie od 2008 r., według analityków, Aussie może wzrosnąć nawet o 15%, nawet do poziomu 70 centów na koniec roku. Wyceny, bodźce ze strony władz australijskich i oczekiwane ożywienie w gospodarce Chin będą motorem tego ożywienia.


Kurs dolara AUD z szansą na odbicie

Wrażliwa na ryzyko para walutowa AUDUSD w ciągu ostatnich trzech miesięcy radziła sobie najgorzej wśród grupy G10, a mialo to zwiazek z wybuchem pandemii koronawirusa. Zdolność tej waluty do wzrostu została ograniczona przez ausstralijski Banku Rezerw, który ponownie zdecydował się na luzowanie ilościowe, w ramach którego decydenci polityczni kupują obligacje i obniżają stopy procentowe, aby wesprzeć gospodarkę.

“Moglibyśmy wrócić do wysokiego obszaru 60-70 centów amerykańskich – pytanie brzmi, kiedy” – powiedział Rob Holder, specjalista ds. alokacji aktywów w Crestone Wealth Management Ltd. w Melbourne. “Nie zdziwiłoby mnie, gdyby po ustąpieniu pandemii nastąpiło dość ostre odbicie.”

Kurs AUDUSD ucierpiał podczas najgorszego kwartale od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. W marcu na Aussie nastąpił spadek do poziomów z 2002 r., ponieważ globalne rozprzestrzenianie się wirusa groziło recesją w gospodarce światowej. W ciągu ostatnich trzech miesięcy kurs spadł o prawie 13%, częściowo z powodu obaw o spadek płynności, co skłoniło inwestorów do gromadzenia kapitału w dolarach amerykańskich.

Zobacz także: CD Projekt wraca do trendu wzrostowego, cena akcji CDR powyżej 285 zł

Sytuacja techniczna na wykresie AUDUSD

Patrząc technicznie na AUDUSD, mamy do czynienia z silnym trendem spadkowym. W minionym tygodniu doszło do ustanowienia minimum nieznacznie powyżej okrągłego poziomu 0,55 USD, skąd rozpoczęło się dynamiczne odbicie. Para walutowa zdołała wrócić powyżej psychologicznej bariery 0,60 USD, jednak sentyment pozostaje negatywny. Niemniej dopóki kurs znajduje się powyzej wpsomianego orkałgego pzoiomu, istnieje szansa na wykonanie korekty wzrostowej, szczególnie, że na interwale W1 pojawiła się formacja objęcia hossy.

Kurs dolara AUDUSD
AUDUSD interwał W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here