Naga MarketsAnaliza AUD/NZD. Kiwi górą mimo ożywienia na Dolarze australijskim.
źródło: fotolia.com

Wtorkowa sesja azjatycka to przede wszystkim osłabienie dolara australijskiego, który traci niema 0,5 proc. po publikacji zapisu z ostatniego posiedzenia RBA. EUR/USD pozostaje nad 1,10, GBP/USD jest przy 1,2420 a po powrocie japońskich inwestorów z przedłużonego weekendu USD/JPY podjął jeszcze jedną próbę oderwania się od 108,00. Można postawić tezę, że rynki (z wyjątkiem ropy) przetrawiły weekendowe ataki i dochodzi do uspokojenia.

  • Władze monetarne Australii w tym roku dwukrotnie ścięły stopy procentowe i koszt pieniądza sprowadziły z 1,50 do 1,00 proc. W dokumencie zawierającym zapis dyskusji z ostatniego posiedzenia znajdujemy kolejne jednoznacznie gołębie wskazówki. Decydencie zamierzają przez bardzo długi czas utrzymywać bardzo niskie stopy a wręcz widzą możliwość dalszego poluzowania. AUD/USD, który na początku września wykonał wystrzał w kierunku 0,69, w ostatnich dniach budował formację szczytową a teraz przychodzi czas na jej realizację i schodzenie w kierunku 0,6820. Podobnie wyglądają notowania NZD/USD, który cofnął się na ponad 100 pipsów od lokalnych szczytów w okolicy 0,6450.
  • Na rynkach akcji, po poniedziałkowych spadkach głównych wskaźników giełdowych przychodzi czas na uspokojenie nastrojów. Kontrakt na DAX spada w nocy niecałe 0,2 proc. a futures na S&P500 jest na minimalnym plusie. Notowania domknęły spadkową lukę i walczą o utrzymanie się nad 3000 pkt.
  • Kurs ropy po weekendowych atakach pozostaje na bardzo wysokich pułapach. Baryłka WTI wyceniana jest na ponad 62 USD a brent na ponad 68,5 USD. Choć Arabia Saudyjska i USA sugerują, że Iran jest odpowiedzialny za ataki, to nie jest to oficjalne i twarde stanowisko Stanów Zjednoczonych. Trump powiedział, że wygląda, że za atakiem stoi Iran, ale chciałby uniknąć zbrojnej eskalacji. Powiedział też, że USA będą pomagać Arabii Saudyjskiej, co nie oznacza, że będą jej bronić. Spadek napięcia widać w notowaniach złota, kurs uncji jest poniżej 1500 USD.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here