Naga MarketsDolar australijski traci po słabych danych z Australii. Kurs AUD/USD wynosi 0,7320Pomimo udanej sesji na Wall Street azjatycki rynek akcji zalał się czerwienią. Na FX dominuje dolar, a słabsze dane z Australii ciążą AUD. Na rynku towarowym ropa walczy o obronę zdobytych wcześniej poziomów.

Dolar australijski traci na szerokim rynku, z kolei kurs GBP/USD oscyluje wokół 5,3465

Środowy handel na Wall Street, choć nie zaczynał się najlepiej, przebiegał pod dyktando strony popytowej. Dow Jones urósł o 0,68 proc., a notowania S&P500 zwyżkowały o 0,85 proc. Technologiczny benchmark Nasdaq100 dodał 0,82 proc.Pozytywny rezultat sesji w USA nie przekłada się na handel w Azji, gdzie coraz większe żniwo zbierają obawy o sytuację najbardziej zadłużonego dewelopera świata, firmy Evergrande. Hang Seng cofa się o ponad 1,5 proc., przy spadku japońskiego indeksu Nikkei225 o około 0,6 proc.

Na rynku terminowym próżno szukać wskazówek odnośnie kierunku czwartkowego otwarcia sesji w Europie.

Ropa naftowa w odmianie WTI jest wyceniana przez inwestorów na 72,5 USD za baryłkę. W środę Departament Energii USA opublikował dane o tygodniowej zmianie wielkości zapasów ropy naftowej w USA. Z raportu DoE wynika, że w ciągu tygodnia kończącego się 11 września wielkość zapasów ropy naftowej w USA spadła o 6,4 mln baryłek (prog. -3,8 mln baryłek).

Cena złota utrzymuje się w środku konsolidacji i oscyluje wokół 1791 USD za uncję.

Znany z gołębiego podejścia przedstawiciel EBC Lane przyznał, że jest zadowolony z tego, że akomodacyjna polityka pieniężna sprzyja spełnianiu celów EBC. EUR/USD kwotowany jest w okolicy 1,1810.

Z dużym prawdopodobieństwem rząd brytyjski ogłosi, że osoby zaszczepione będą zwolnione z wykonywania testów przeciwko COVID19, przed wjazdem na terytorium Wielkiej Brytanii. GBP/USD oscyluje wokół 5,3465.

invest

Słabsze dane z australijskiego rynku pracy ciążą AUD, który w relacji do USD wyceniany jest na 0,7320.

Po drugiej stronie znalazło się kiwi, w przypadku którego rynek wycenia podwyżkę stóp procentowych. NZD/USD oscyluje wokół 0,7110.

Notowania kryptowalut odbijają po niedawnej przecenie. BTC/USD dodaje 0,5 proc., a notowania ETH/USD odbijają o około 2,5 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Korona islandzka | dom development kurs | amrest akcje kupno | s&p 500 kurs | kurs akcji orlen | dax index online | kurs ten square games |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here