Naga MarketsDolar australijski silnie w dół, kurs jena najmocniejszą walutą, USD czeka na FedWe wtorek dolar zyskuje na szerokim rynku, po poniedziałkowej pauzie. Kluczowe rozdanie dopiero przed nami, czyli jutrzejsze posiedzenie FED i trudno wcześniej wyciągać jakieś wnioski. Podczas handlu w Azji nastroje były mieszane.

Dolar ponownie zyskuje, lecz czeka na posiedzenie FED

Z jednej strony mieliśmy echa pozytywnego zakończenia handlu na Wall Street (rynek spekuluje o kolejnym programie wsparcia przygotowywanym przez Biały Dom i tzw. wakacjach podatkowych, za którymi podobno opowiada się Donald Trump), a z drugiej chińskie media cytując lokalnych ekspertów piszą o rosnącym globalnym ryzyku pojawienia się drugiej fali zakażeń COVID-19, obwiniając o to oczywiście kraje Zachodu (to w kontekście ostatniego niepokoju sygnalizowanego przez WHO). Jednocześnie pojawiły się plotki, jakoby dzisiaj prezydent Trump miał podpisać ustawę oskarżającą Chiny o nieposzanowanie praw mniejszości ujgurskiej, chociaż nie jest to zaskoczeniem.

Z pozostałych informacji – pojawiające się wstępne doniesienia wskazują, że rozmowy “na szczycie” pomiędzy UE, a Wielką Brytanią dotyczące prac nad nową umową handlową, odbędą się w poniedziałek, 15 czerwca. Funt nie reaguje na te newsy.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here