Naga MarketsKurs dolara australijskiego w końcu się zatrzyma? AUD/USD trafia na ważny opórKurs dolara australijskiego umacnia się do USD już trzeci tydzień z rzędu. W tym czasie para walutowa AUD/USD wzrosła w szczytowym momencie o prawie 9 proc. Co więcej, byki odrobiły już niemal całe tegoroczne spadki. Jednakże, teraz dolar australijski napotkał ważną strefę oporu, która może zatrzymać wzrosty. Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na tym walorze.

  • Kurs dolara australijskiego przetestował kluczowy opór przy 0,6917
  • Notowania poruszają się w trendzie wzrostowym
  • Odbicie od oporu może kierować cenę do wsparcia przy 0,6665

Kurs AUD/USD w okolicach tegorocznego szczytu

Para walutowa AUD/USD osuwała się od początku obecnego roku. Wyprzedaż nabrała bardzo silnego momentum w marcu, kiedy na rynkach doszło do zawirowań w związku z pandemią koronawirusa. Na dnie tego ruchu za jednego AUD trzeba było zapłacić nieco ponad 0,55 USD.

Jednakże, po tych stratach nie ma już prawie śladu. Kurs dolara australijskiego wyznaczył wczorajsze maksima na poziomach z początku roku. Znaczne umocnienie widać w ciągu ostatnich trzech tygodnia, gdzie para zyskała prawie 9 proc.

Przed kupującymi stoi teraz ważne wyzwanie, mają oni bowiem do pokonania strefę oporu przy 0,6917. Obszar ten sprawdzał się w swej roli zarówno w tym jak i ubiegłym roku. Wyżej, przy 0,7030 wypadają natomiast maksima z grudnia 2019 roku.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej AUD/USD

Jeśli wspomniany wyżej opór zatrzyma kupujących, można spodziewać się korekty silnego ruchu wzrostowego. Przy takim scenariuszu kluczowe wsparcie znajdziemy w pobliżu 0,6665.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here