Naga MarketsAUD jest największym przegranym nocnego handlu, gdyż rozczarowanie odczytem CPI z Australii podsyca oczekiwania na rychłą obniżkę stopy procentowej. NZD jest ciągnięty dla towarzystwa. Reszta walut pozostaje w nieskorelowanym szumie. Nowy rekord S&P500 pomaga azjatyckim indeksom ochronić się przed nerwowością inwestorów.

  • W Australii w I kw. inflacja nie zmieniła się k/k, co jest sporym rozczarowaniem wobec prognozy 0,2 proc. To najgorszy odczyt od trzech lat i ściągnął inflację roczną do 1,3 proc. z 1,8 proc. Inflacja bazowa na 1,6 proc. oddala się od celu RBA 2-3 proc., co buduje w inwestorach przekonanie, że w maju zobaczymy obniżkę topy procentowej. AUD/USD zanurkował z 0,71 do 0,7035.
  • Po sąsiedzku w dół idzie NZD, gdyż oczekiwania wobec polityki RBNZ pozostają gołębie (już kilka dni wcześniej dostaliśmy słaby odczyt CPI). NZD/USD schodzi do 0,6620.
  • Rynek pozbawiony pozytywnych wibracji związanych z Chinami – nie otrzymujemy nowych dobrych danych z gospodarki; przycichło też wokół rozmów handlowych z USA. To podnosi nerwowość inwestorów w kwestii dalszego kierunku i skłania do redukcji pro-ryzykownych pozycji.
  • Reszta FX pozostawała względnie stabilna z lekkim nachyleniem ku redukcji ryzyka. Mocniejsze są JPY, CHF i USD. EUR/USD zatrzymał się przy 1,11210, USD/JPY stanął na 111,80.
Forex TMS
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Na rynku akcji przeciwwagą jest nowy rekord S&P500 na 2933 pkt jako wyraz silnego sezonu wyników. W Azji pomaga to pozostać Shanghai Composite blisko poziomu odniesienia. Japoński Nikkei225 traci 0,3 proc.
  • Ropa naftowa oddaje nieco pola po ostatniej fali wzrostowej. WTI traci 0,4 proc. do 66 USD/b. Raport API wskazał na wzrost zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 6,9 mln baryłek, podczas gdy prognozy przed oficjalnym raportem DoE dziś po południu mówią o wzroście o zaledwie 0,8 mln baryłek.
  • Złoto jest pod presją mocnego USD na 1270 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here