Naga MarketsKolejny solidny raport o zatrudnieniu pochodzący z australijskiej gospodarki wspomaga Aussie o poranku, choć szanse na jakąkolwiek podwyżkę stóp w najbliższej przyszłości są bardzo niskie. W sierpniu australijscy pracodawcy zwiększyli zatrudnienie o 44 tys., co znacznie przewyższyło konensensus na poziomie 18 tys. nowych miejsc pracy. Poprawa miała miejsce głównie, dzięki poprawie zatrudnienia na pełny wymiar godzin, a wzrosło ono aż o 33,7 tys. Z kolei liczba nowych miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin wzrosła o 10,2 tys.

Poziom zatrudnienia w Australii wciąż rośnie, co sugeruje, że nadal utrzymuje się poprawa na rynku pracy,co hamuje wzrost płac. Źródło: Macrobond, XTB Research.

Jest to kolejny miesiąc z rzędu z naprawdę solidnymi wskaźnikami zatrudnienia sugerującymi, że na australijskim rynku pracy wciąż jest jeszcze trochę miejsca na poprawę. Najbliższe naciski na wyższe wynagrodzenia mogą pozostać jeszcze ograniczone. Stopa bezrobocia uplasowała się na poziomie 5,3%, co było zgodne z oczekiwaniami. Z kolei stopa partycypacji wzrosła do 65,7% z 65,6% (zrewidowano w górę z 65,5%). Liczby te sugerują, że atrakcyjność rynku pracy wzrosła (poprawa wskaźnika uczestnictwa odzwierciedla wzrost zatrudnienia, ale niezmieniona stopa bezrobocia sugeruje pojawienie się nowych bezrobotnych). Raport z rynku pracy wypadł dobrze, lecz nie zmieni to postawy RBA. Prawdopodobieństwo na podwyżkę do końca sierpnia 2019 roku wynosi mniej niż 50%.

Z punktu widzenia analizy technicznej para AUDUSD oscyluje w okolicy swojego kluczowego wsparcia. Utrzymanie 0,7160 na koniec tygodnia dałoby bykom promyczek nadziei. Źródło: xStation5.

Według najważniejszego doradcy ekonomicznego prezydenta USA, rząd Stanów Zjednoczonych zaproponował kolejną rundę rozmów handlowych z Pekinem, aby uniknąć dalszej eskalacji wojny handlowej. Jednak tym razem możliwą rundę poprowadziłby sekretarz skarbu Steven Mnuchin. Larry Kudlow – dyrektor Krajowej Rady Gospodarczej Trumpa, że jest to pozytywna wiadomość. Informacje wspierają indeksy amerykańskie, co pomaga im wymazać wcześniejsze straty. Chińskie parkiety wyraźnie odbijają, a Hang Seng (CHNComp) rośnie aż o 1,6%. Rentowność amerykańskich 10-latków nieznacznie rosną i ich obecne notowania znajdują się na poziomie 2,964%.

Hang Seng korzysta z optymistycznych informacji dotyczących trwającej wojny handlowej, ale kluczowy opór pozostaje cały czas w grze. Zamknięcie tego tygodnia może być niezwykle ważne z technicznego punktu widzenia. Źródło: xStation5.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here