Naga MarketsDolar australijski nie utrzymał wzrostów po dobrych danych z rynku pracyRealizacja zysków ściąga w dół indeksy w Azji, kiedy inwestorzy debatują nad trwałością rajdu i wpływem rosnących rentowności obligacji. USD zatrzymał się po dwóch dniach wzrostów. Minutki FOMC przeszły bez echa. Utrzymujące się mrozy w Teksasie wspierają ceny ropy.

Dolar australijski się osłabia, bitcoin kontynuuje swój marsz wzrostowy

Wracający po świątecznej przerwie inwestorzy z Chin musieli zmierzyć się z zastopowaniem rajdu wzrostowego, gdyż inwestorzy rozważali implikacje niedawnego skoku rentowności papierów skarbowych. Czwartkowy handel w Azji nie ma zdecydowanego kierunku, idąc za przykładem równie mało inspirującej sesji na Wall Street w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiński Shanghai Composite rośnie dziś o 0,5 proc., choć sesję po tygodniowej przerwie rozpoczął od wyskoku o 1,8 proc. Japoński Nikkei225 traci 0,19 proc., a koreański KOSPI spada o 1,5 proc.

Futures na S&P500 dołuje o 0,2 proc. po tym, jak wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem o 0,03 proc. (choć Dow Jones wzrósł o 0,29 proc.). W Niemczech futures na DAX jest bez zmian.

Na rynku długu noc przebiega bez większych zmian – rentowności 10-latek USA rosnąc o 0,7 pb do 1,2770 proc.

Indeks dolarowy DXY stabilizuje się na 90,93, a dolar zatrzymał się po dwóch dniach wzrostów. EUR/USD dryfuje tuż pod 1,2050, GBP/USD jest na 1,3850, a USD/JPY jest na 105,90.

Ministrowie FOMC nie przyniosły rewelacji. Wskazano, że Fed wciąż jest daleko od swoich celów inflacyjnych i dotyczących zatrudnienia. Retoryka w dużym stopniu pasowała do tonu, jaki ostatnio prezentowano w wypowiedziach członków Komitetu w kontekście utrzymania akomodacyjnego nastawienia.

AUD nie potrafił utrzymać wzrostów po dobrych danych z rynku pracy. W styczniu stopa bezrobocia spadła do 6,4 proc. z 6,6 proc. (prog. 6,5 proc.), a zatrudnienie wzrosło o 29,1 tys. (prog. 30 tys.). AUD/USD wstępnie skoczył do 0,7771, ale szybko zawrócił do 0,7755.

EUR/PLN cofnął się do 4,49, USD/PLN pozostaje ponad 3,73.

Bitcoin kontynuował swój marsz wzrostowy, przekraczając 52 000 USD, pośród sygnałów, że może zyskać większą akceptację w tradycyjnym nurcie inwestycyjnym.

Ciągłe głębokie mrozy w Teksasie nadal prowadziły do wzrostu cen ropy, ponieważ niezwykle zimna pogoda utrudniała wydobycie. Dodatkowy impuls do wzrostów dał wczoraj wieczorem raport API, który wskazał na spadek zapasów surowca o 5,8 mln baryłek. WTI rośnie dziś o 0,7 proc. 61,6 USD/b; Brent rośnie o 1 proc. i ociera się o 65 USD/b.

Rząd włoskiego premiera Draghiego uzyskał w Senacie wotum zaufania.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowania weekendowe | kursy kryptowalut online | rekomendacje giełdowe | bitcoin | biomedlub akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here