Naga MarketsPara walutowa AUD/USDPoniedziałkowa sesja przynosi ze sobą nie małą aprecjację dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego. Warto zwrócić także uwagę, że dolar australijski był na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy najsilniejszą spośród walut grupy G8 a dolar amerykański jedną z najsłabszych, umacniając się jedynie symbolicznie wobec jena japońskiego. Ekonomiści oczekują, że tendencja ta będzie kontynuowana, i AUD w dalszym ciagu będzie zyskiwał w racji do USD.

AUD zyska wobec USD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że dolar australijski zyskuje wobec dolara amerykańskiego już drugą sesję z rzędu.

AUDUSD Daily

Ekonomiści japońskiej grupy finansowo-bankowej Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) prognozują, że kurs dolara australijskiego wzrośnie do 0,7895 USD z 0,7780 USD obecnie, co byłoby najwyższym poziomem od lutego br. i jednym z najwyższych od marca 2018 roku.

– Idea handlu straciła nieco impetu wzrostowego w ciągu ostatniego tygodnia, odzwierciedlając częściowo obawy, że wzrost zakażeń koronawirusem w Indiach może osłabić optymizm globalnego ożywienia – wskazali eksperci MUFG dodając, że na tym etapie nie obawiają się, że stanowi to znaczące ryzyko dla walut surowcowych, takich jak AUD

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty kurs | notowania akcji pgnig | kurs akcji pgnig | kurs dolara (usd) | pgnige akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzat inwestorski ze spółką Retro S.A. Retrocegła odpowiada na pytania
Następny artykułPolityka Banku Japonii może się nie zmienić, ale prognozy owszem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here