Naga Markets

Dolar australijski będzie słabł do końca 2022 roku. Trwałe odbicie na AUD/USD dopiero w 2023 roku - prognozuje Wells Fargo W ubiegły wtorek Bank Rezerw Australii podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych do 2,35%. Analitycy z Wells Fargo uważają, że RBA dokona dalszych podwyżek stóp procentowych w najbliższym czasie, ale w wolniejszym tempie, co powinno ciążyć dolarowi australijskiemu. Zwracają uwagę, że notowania pary AUD/USD mają tendencję do dalszych spadków.

Wzrostowa perspektywa AUS/USD w przyszłym roku

„Niepewność dotycząca trendów konsumenckich i gospodarstw domowych w warunkach wysokiej inflacji wzmacnia nasz pogląd na dalsze podwyżki stóp przez RBA, choć w wolniejszym tempie niż ostatni trend 50 pb na spotkanie” – piszą analitycy.Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Nasze prognozy dotyczące mniejszych podwyżek stóp procentowych mają również wpływ na ścieżkę kursu dolara australijskiego. Spodziewamy się, że dolar australijski będzie słabł do końca 2022 roku, po czym nastąpi odbicie w 2023 roku. Biorąc pod uwagę nasze oczekiwania, że RBA podniesie stopy w tempie 25 pb począwszy od października, a Rezerwa Federalna utrzymuje jastrzębią postawę, podwyżki stóp RBA powinny pozostać w tyle za FED” – prognozują eksperci biura.

audusd

„Ryzyko może być przechylone w kierunku mniejszego osłabienia dolara australijskiego niż obecnie oczekiwano, ponieważ presja inflacyjna może doprowadzić do większych podwyżek stóp przez RBA pomimo niepewności związanej z sektorem konsumenckim. Widzimy perspektywy poprawy siły dolara australijskiego w miarę postępu w 2023 r., biorąc pod uwagę, że spodziewamy się, że Stany Zjednoczone popadną w recesję, a FED obniży stopy procentowe” – kończą analitycy Wells Fargo.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here