Naga Markets

Dolar australijski (AUD/USD) zyskał po większej od oczekiwań podwyżce stóp przez RBAAmerykańskie indeksy zakończył wczorajszą sesję nieco wyżej. S&P 500 zyskał 0,31%, Dow Jones wzrósł 0,05%, a Nasdaq zakończył sesję 0,40% wyżej. Russell 2000 wzrósł 0,36%. Nastroje w trakcie sesji azjatyckiej był mieszane – Nikkei zyskał 0,1%, S&P/ASX 200 stracił 1,5%, a Kospi spadł 1,7%. Indeksy z Chin notowane były mieszanie.

Kurs AUD/USD odnotował wzrost po decyzji RBA

Kontrakty futures na indeks DAX wskazują na niższe otwarcie sesji europejskiej. Boris Johnson otrzymał wotum zaufania i pozostanie zarówno liderem Partii Konserwatywnej, jak i premierem Wielkiej Brytanii. Niemniej, aż 148 z 359 głosujących wyraziło brak zaufania wobec Johnsona.Dla kontekstu – Theresa May otrzymała wotum zaufania przy 133 głosach sprzeciwu, ale już pół roku później zrezygnowała z fotela premiera wobec narastającego buntu w partii.

Bank Rezerwy Australii podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych, do poziomu 0,85%. Większość ekonomistów spodziewała się podwyżki o 25 lub 40 punktów. AUDUSD zyskała po decyzji, jednak szybko oddała całość wzrostów.

AUDUSD zyskał po większej od oczekiwań podwyżce stóp przez RBA. Para nie zdołała jednak pokonać 200-sesyjnej średniej kroczącej (fioletowa linia) i zaczęła się cofać. Obecnie po wzrostach nie ma już śladu. Źródło: xStation5
AUDUSD zyskał po większej od oczekiwań podwyżce stóp przez RBA. Para nie zdołała jednak pokonać 200-sesyjnej średniej kroczącej (fioletowa linia) i zaczęła się cofać. Obecnie po wzrostach nie ma już śladu. Źródło: xStation5

Goldman Sachs spodziewa się średniej ceny ropy Brent na poziomie 135 USD za baryłkę w drugiej połowie 2022 roku. Podniesienie prognozy motywowane jest problemami podażowymi.

Wydatki japońskich gospodarstw domowych wzrosły w kwietniu o 1,7% r/r (ocz. -0,9% r/r). Silne spadki obserwujemy na rynku kryptowalut. Zarówno Bitcoin, jak i Ethereum tracą dziś ponad 6%. Bitcoin cofnął się z powrotem poniżej 30 000 USD.

Ropa notowana jest płasko o poranku. Metale szlachetne notowane są mieszanie – srebro i platyna tracą, złoto notowane jest płasko, a pallad zyskuje. USD i CHF są najmocniejszymi z głównych walut, a JPY i NZD radzą sobie najsłabiej.

Autor poleca również:

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda forum | azoty akcje opinie | pkn akcje | dolary kurs | kryptowaluty aktualności | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | comarch giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here