Naga MarketsPortfel z dolarami australijskimi AUD w monetach i banknotachFundusze hedgingowe zwiększały swoje zaangażowanie na dolarze australijskim (AUD) w ostatnich tygodniach. Dzieje się tak pomimo spadku australijskiej waluty do 11-letnich minimów ze względu na zagrożenie koronawirusem, który negatywnie wpływa na gospodarkę Chin. Ta z kolei jest silnie skorelowaną z gospodarką Australii. Para AUDUSD konsoliduje przy poziomie 0,6710.


Zobacz również: Dolar australijski (AUD) stał się ofiarą koronawirusa. Najtańszy od 11 lat – komentuje Fullerton Markets

Australia: Spada presja na obniżkę stóp przez RBA

Według najnowszych danych Commodity Futures Trading Commission, fundusze hedgingowe utrzymały długą pozycję netto na dolarze australijskim wynoszącą 4044 kontrakty w tygodniu zakończonym 4 lutego, w porównaniu z pozycjami krótkimi 36 364 netto na koniec ubiegłego roku.

Australijskie byki uważają, że prężna lokalna gospodarka zapewni Bankowi Rezerw Australii (RBA) miejsce na utrzymanie stóp bez zmian. To z kolei może pozwolić silnie deprecjonowanej walucie odzyskać trochę gruntu pod nogami.

7 lutego para AUDUSD spadła do najniższego poziomu od 11 lat, wynoszącego 0,66662, po czym odnotowała trzydniowe odreagowanie do poziomu 0,6750.

AUD również zyskał po tym, jak RBA utrzymał stopy na niezmienionym, rekordowo niskim poziomie 0,75% i zasugerował, że może powstrzymać się od dalszego łagodzenia w tym roku.

Oczekiwania na obniżkę stóp pozostają jednak pod silnym wpływem następnej partii danych mekrokoenomicznych z Australii, które będą miały miejsce w ten czwartek. Według badań Bloomberga ekonomiści przewidują, że stopa bezrobocia wzrosła w styczniu do 5,2% z 5,1% w poprzednim miesiącu.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here