Naga MarketsPara walutowa AUD/USDKurs dolara australijskiego (AUD) testował dwutygodniowe maksima i doprowadził do ożywienia w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w poniedziałek, ponieważ ostrożność co do gospodarki amerykańskiej i oczekiwania na akomodacyjne spotkanie Rezerwy Federalnej w tym tygodniu utrzymywały spadki na walucie Stanów Zjednoczonych. 


Euro było również beneficjentem słabszego dolara, dodając do wartości 0,2 proc. i testując poziom 1,1347 USD.

Rynki spodziewają się, że FED, gdy w tym tygodniu zapprezentuje gołębi ton, a zakłady na obniżkę stóp procentowych wzrosły po tym, jak w piątek dane dotyczące produkcji okazały się słabsze niż oczekiwano. Rentowność obligacji amerykańskich spadła do najniższych pzoiomów od 10 tygodni. Kurs dolara, mierzony względem koszyka walut, spadał o 0,2 proc. do 96,408.

Najwięcej zyskiwał na tym wspomniany we wstępie kurs dolara australijskiego, który odniósł najsilniejszy zysk z wycofywania dolarowych byków. Waluta australijska dodała 0,5 procent do 0,7119 USD, co stanowi dwutygodniowy szczyt. Dobre wyniki osiągnęły również dolary nowozelandzki i kanadyjski.

Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego (AUD/USD). Źródło: Tradingview.com

“Rynek prawdopodobnie spodziewa się gołębiej zmiany w “dot plot” (które obecnie wskazują na dwie podwyżki w 2019 r. i jedną w 2020 r.), a także dalszych dyskusji na temat zakończenia zacieśnienia ilościowego – tj. zaprzestania redukcji bilansu. Powinno to utrzymać pozytywne środowisko dla ryzyka” – stwierdzili analitycy ING.

“Chociaż uważamy, że kurs dolara może utrzymać się na niskim poziomie rentowności, to obecne otoczenie o niskiej zmienności powinno być pozytywne dla wysokich stóp kapitalizacji i EM FX w ogóle”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here