Naga MarketsOd początku tego tygodnia dolar australijski w relacji do dolara amerykańskiego stracił na wartości (do piątkowego poranka) prawie 2,25 proc., co oznacza, że AUD jest do tego czasu najbardziej wyprzedawaną główną walutą. Tym samym kurs spadł do najniższego poziomu od 5 tygodni.


Nie było dnia w tym tygodniu, aby o poranku nie zwrócić uwagi na to, co dzieje się na Antypodach, a zła passa zaczęła się się od wypowiedzi szefa Banku Australii i jego neutralnego tonu odnośnie przyszłych obniżek/podwyżek stóp procentowych, a obecnie kończy się na cięciu prognoz dla gospodarki, które zostały zawarte w opublikowanym dziś w nocy raporcie dotyczącym polityki monetarnej.

Bank Australii (RBA) obniżył prognozą na rok kończący się w czerwcu do 2,5 proc. z 3,25 proc., a na kolejne 12 miesięcy z 3,25 proc. do 2,75 proc. Jak podaje agencja Bloomberg aktualnie na rynku coraz więcej się mówi oraz pozycjonuje się pod ewentualne cięcie stóp procentowych w Australii.

Niemniej jednak warto zauważyć, że za nami prawdopodobnie już apogeum złych informacji dla AUD i rynek będzie potrzebować czegoś nowego, jeszcze bardziej pesymistycznego, by grać nadal pod słabość australijskiej waluty.

I tu pojawia się kolejny wątek, ponownie polityczny, dotyczący wojny handlowej. Donald Trump powiedział, że nie spotka się z chińskim prezydentem przed terminem 1 marca, aby uniknąć wyższych amerykańskich ceł na chińskie towary, wzmagając obawy, że obaj nie zawrą porozumienia przed końcem 90-dniowego rozejmu.

Każdy cios w chińską gospodarkę jest również ciosem w australijską. W konsekwencji tych wypowiedzi dziś o poranku zyskuje jen, a tracą na wartości kontrakty na amerykańskie indeksy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here