Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Sebastiana Króla, będącego hedgerem funduszu, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie zwrócono uwagę między innymi na decyzję RBA oraz RBNZ o obniżce stóp procentowych aż o 0,50 pb.


Kurs AUD i NZD będzie ulegał dalszej deprecjacji?

Prowadzący zauważa, iż aktualnie na notowaniach pary AUD/USD tzw. ulica na zdecydowanie więcej pozycji długich od krótkich, co sugeruje, że pozycje krótkie są w rękach „dużych graczy”.

sentyment

Kursy dolara australijskiego i nowozelandzkiego w ostatnim miesiącu były najsłabsze zaraz po funcie szterlingu na którym ciąży ryzyko hard Brexitu. Wiele wskazuje na to, iż waluty surowcowe obrywają rykoszetem eskalującej wojny handlowej.

Wzlędna siła walut
Wzlędna siła walut

Patrząc tylko na sentyment to może być ciekawy punkt do wzięcia pozycji krótkiej na AUD/USD – uważa Tomasz Piwoński.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpadek PKB na wyspach, Ameryka wciąż silna
Następny artykułJak dobrze zabezpieczyć kredyt przy rosnącym kursie franka (CHF)?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here