Naga Marketssydney z lotu ptakaBank Rezerw Australii (RBA) opublikował o godzinie 03:30 czasu polskiego protokoły z posiedzenia polityki pieniężnej, które miało miejsce 7 kwietnia. Wynika z nich, że instytucja jest gotowa do przeprowadzania skupu obligacji rządowych w dłuższym okresie czasu. Wskazuje również na rosnące ryzyko pogarszających się danych gospodarczych. Tymczasem eksperci z dużych banków inwestycyjnych prognozują dalszą deprecjacje dolara australijskiego i nowozelandzkiego.

Kurs NZDUSD: Wczesne oznaki zejścia niżej – Westpac

Kiwi” zaczyna reagować na twarde dane ekonomiczne, jak zauważają ekonomiści z banku Westpac Institutional Banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że twarde dane ekonomiczne opublikowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy będą odzwierciedlać zastosowaną blokadę w NZ, która jest poważniejsza niż w większości innych krajów na świecie – napisano w raporcie.

Ceny surowców znów zaczęły spadać i będą miały ogromny wpływ na dolara nowozelandzkiego, podobnie jak globalne nastroje na ryzyko. Kurs pary NZDUSD wykazuje wczesne oznaki zejścia na niższe przedziały cenowe. Trwałe przebicie poniżej 0,5920 otworzy drogę do poziomu 0,5700 – dodano.

Kurs pary NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary NZDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Kurs AUDUSD: Wraca presja na spadki – OCBC

Odbicia w górę na AUDUSD tracą impet, pozostawiając parę walutową pod wpływem lekkiego dryfu w dół, uważa Terence Wu z OCBC Banku.

Na razie wydaje się, że para AUDUSD jest zablokowana w szerokim zakresie konsolidacji od 0,6250 do 0,6400. Oczekujemy, że kierunkowość wróci, gdy któraś z tych skrajnych cen zostanie znacząco złamana. Premia za ryzyko wydaje się jednak sprzyjać dalszemu przełamaniu w dół – wskazano w raporcie.

Kurs pary AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here